Kripto para piyasası anketinden ilginç sonuçlar çıktı

0 0

Yakın zamanda yapılan bir ankete göre Amerikalıların yaklaşık yüzde 20si kripto para satın aldı ancak ankete katılanların çoğu yalnızca Bitcoine aşina ve altcoin hakkında hiçbir şey bilmiyor.

ABD merkezli büyük bir Bitcoin ATM operatörü olan Coinflip tarafından yaptırılan anket Amerikalıların yüzde 184ünün kripto para birimleri satın aldığını veya bunlara yatırım yaptığını gösteren 1.005 katılımcıyı kapsadı.

Ek olarak ülkenin güney kısmı kripto para birimlerine daha yatkın görünüyor. Güneyden toplam yanıt verenlerin yüzde 50si kripto para birimleri kullanarak işlem yapmayı tercih ettiklerini söylüyor.

CoinFlipin kurucu ortağı ve CEOsu Daniel Polotsky basın bülteninde şunları söyledi:

“Kripto para birimleri etrafında çok fazla sansasyonellik var ancak gerçek şu ki uygun alternatif finansal hizmetler arayan Amerikalılar arasında popülerlik kazanıyorlar. Kripto para birimleri çoğu durumda yüksek hizmet ücretleri ve masraflar nedeniyle bankacılık sisteminin dışında kalan insanlar tarafından kullanılıyor. “

Ayrıca çalışma katılımcıların yüzde 81inin kripto para birimlerine aşina olduğunu ancak yaklaşık yüzde 55inin yalnızca Bitcoini bildiğini ve altcoinleri duymadığını gösterdi.

E-postayla gönderilen bir basın bülteninin detaylandırıldığı gibi Amerikalıların yüzde 145i Bitcoin dışında üç veya daha fazla kripto para bilgisi olan “tutkulu” kripto kullanıcıları olarak kabul ediliyor.

Ayrıca kripto para birimlerinin yüzde 439unun bir borsadan satın alındığı ortaya çıkarken Bitcoin ATMleri ve yüzde 282lik yüz yüze işlemlerin insanların kripto satın almada en yaygın ikinci yöntem olduğu ortaya çıktı.

Anket sonuçları kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesine rağmen ABD vatandaşlarının paralarını nasıl harcayacakları konusunda bir seçim yapmak istediklerini ve bu nedenle nakit kullanımının ABD ekonomisinde hala yaygın olduğunu gösterdi. Basın açıklamasında “Ankete katılanların yüzde 40ından fazlası kağıt parayı elektronik ödeme sistemleriyle tamamen değiştirmeyi hayal edemediklerini söyledi” dedi.

Polotsky şunları söyledi:

Son olarak sonuçlar “genel olarak ticari bankalarla ilgili önemli bir hayal kırıklığı” olduğunu ortaya koydu. Ankete katılanların yarısından azı veya yüzde 43ü bankalara güvendiğini söyledi. Banka ve kredi kartları en popüler elektronik ödeme yöntemleri olmakla beraber Apple Pay ve PayPal gibi seçenekler de popülerlik kazanmaktadır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku