featured

Kripto Para Hukuk Danışmanı: Ethereum Spot ETF'leri için Beklentileri Düşüren Açıklama Geldi

Variant Kripto Para Şirketi'nin Baş Hukuk Sorumlusu Jake Chervinsky, Amerika Birleşik Devletleri'nde Ethereum Spot ETF'lerinin onaylanmasının beklentilerin altında olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para şirketi Variant’ın Baş Hukuk Sorumlusu Jake Chervinsky, Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Ethereum ETF’lerinin Mayıs ayına kadar onaylanmasının beklenenden daha düşük bir olasılıkla gerçekleşebileceğini belirtti. Chervinsky, “23 Mayıs’a kadar spot Ethereum ETF’sinin onaylanmayacağını kesin bir şekilde söylemiyorum. Ancak Washington’daki mevcut yasal zorluklar ve politik ortam, ETF başvurularının reddedilme olasılığını artırıyor.” dedi.

Birçok büyük şirket, BlackRock, Fidelity ve Franklin Templeton da dahil olmak üzere, geçtiğimiz aylarda spot Ethereum ETF’leri için başvuruda bulunmuştu. Ancak, bir ETF reddi geçmişine rağmen, Chervinsky, BlackRock’un spot ETH ETF başvurusunun olumlu bir işaret olabileceğine ilişkin kripto topluluğunun görüşlerini eleştirdi ve bunu “tembel bir boğa görüşü” olarak nitelendirdi.

Ocak ayında, Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in Ark ve 21Shares’in ilk spot ETH ETF başvurusunu karara bağlaması için son tarih olan 23 Mayıs’a kadar onay şansının %70 olduğunu öne sürmüştü. Ancak, Chervinsky’nin yorumlarına yanıt olarak, Balchunas ve ETF analisti James Seyffart, yakında yeni resmi oranlar açıklayacaklarını belirtti. Chervinsky, spot ETH ETF’lerinin spot Bitcoin ETF’lerine kıyasla önemini küçümsedi ve bunu, bir açılış gösterisinden sonra gelen asıl olaya benzeterek değerlendirdi.

Ancak, The ETF Store Başkanı Nate Geraci, spot Ethereum ETF’lerinin beklenenden daha büyük bir etkiye sahip olabileceğini tahmin etti. Ayrıca, spot Bitcoin ETF’sine olan talebin hafife alındığını savundu ve Ethereum’un Bitcoin’in piyasa değerinin üçte birine sahip olduğuna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Hukuk Danışmanı: Ethereum Spot ETF’leri için Beklentileri Düşüren Açıklama Geldi