Kripto Para Endüstrisi Hong Kong daki Yasa Tasarısının Onaylanmasından Büyük Endişe Duyuyor

0 1

Kripto para endüstrisi perakende tüccarları Hong Kongdaki kripto para birimi faaliyetlerinden men etmek için hazırlanan tasarının uygulanması konsunda endişe duyuyor. 

Hong Kongdaki kripto para endüstrisi aktörleri yasal kripto para ticaretini profesyonel yatırımcılara kısıtlayacak ve yerel nüfusun yüzde 93ünü piyasadan yasaklayacak bir yasaya karşı direniyorlar

15 Şubatta yayınlanan South China Morning Posta yapılan yorumlarda endüstri organı Global Digital Finance önerilen yasanın perakende tüccarları düzenlenmemiş platformları benimsemeye zorlayacağı konusunda uyardı. Global Digital Finance BitMEX Huobi Coinbase ve OKCoin gibi kripto para borsalarını temsil ediyor ve gelecek mevzuata karşı çıkmak için endüstri çabalarının ön saflarında yer alıyor.

Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu teklifi ilk olarak Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele finansman önlemlerini artırma amaçlı başka bir teklifin parçası olarak Kasım 2020de yayınladı. Hareket yerel düzenlemeleri Mali Eylem Görev Grubunun tavsiyeleriyle uyumlu hale getirme çabalıyor.

Yasa Tasarısı Bunlara de Neden Olabilir 

Büronun önerisi Mali Eylem Görev Grubunun çerçevesinin gerekliliklerini aşıyor ve bunun yerine Çinde kripto para birimi ticaretine yönelik sert duruşu yansıtıyor. Global Digital Finance danışma konseyi başkanı Malcolm Wright Mali Eylem Görev Grubunun üyeleri Singapur Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletlerinin perakende tüccarlarının kripto para piyasasında yer almasına izin vermeye devam ettiğini belirtti.

Ocak ayı boyunca hükümet hem kamu hem de sanayi kuruluşlarının üyelerine danışıyor. Artık danışma dönemi sona erdiğine göre teklifin bir yasa tasarısına dönüştürülmesi ve yılın ilerleyen zamanlarında Hong Kong yasama konseyine sunulması bekleniyor. South China Morning Postun yerel nüfusun yüzde 93ünün yasaktan etkileneceği tahmini yaklaşık yüzde 7sinin  yani 504 bin kişinin profesyonel yatırımcılar için sınırı karşılamaya yetecek varlığa sahip olduğunu tespit eden yakın tarihli bir CitiBank anketine dayanıyor.

Hong Kong Bitcoin Derneğinden bir temsilci geçtiğimiz günlerde “perakende bireylerin Bitcoine erişimini kısıtlamanın hükümetin yenilikçiliği ve finansal katılımı teşvik etme hedeflerini aşacağını” savundu. Önerilen kısıtlamalar Bitcoin ATMlerine kadar uzanabilir ve ayrıca Hong Kong işletmeler için mevcut kripto lisanslama kurallarını önemli ölçüde değiştirip zorlaştıracaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku