İngiliz Rasyonalizmi Devrede: Kripto Para Eğitimine Dudak Uçurtan Bütçe!

31

Son zamanlarda, ABD finans grubu Charles Schwab tarafından yürütülen bir anket, İngiliz gençlerinin Bitcoin (BTC) gibi kripto paraları, hisse senedinden iki kat daha fazla satın aldıklarını ortaya koydu. Ankete göre, 18 ila 37 yaş arasındaki gençlerin yüzde 51’i kripto paralara yatırım yaparken, hisse senetlerine yatırım yapanların oranı ise yüzde 25. Buna karşılık, 55 yaş üstü İngilizlerin sadece yüzde 8’i kriptolara yatırım yaptı.

İngiltere kripto para sektörüne nefes aldırmıyor!

İngiliz yetkililere göre, bu varlık sınıfının gençler arasında artan popülaritesi, çoğu yatırımcının bu coin’lerin ne kadar riskli olduğunun farkında olmadığı için endişe kaynağı oluşturuyor. İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey geçtiğimiz günlerde gençlere kripto yatırımında her şeylerini kaybedebilecekleri konusunda uyarıda bulundu . Artan endişelere yanıt olarak, Mali Davranış Otoritesi (FCA), gençleri kriptoyla ilgili riskler konusunda eğitmek için bir fon oluşturdu. FCA, kripto varlık yatırımcılarını, özellikle gençleri ilgili riskler konusunda uyarmak için bir dijital pazarlama kampanyasına 11 milyon sterlin (15 milyon dolar) tahsis ediliyor.

Rekor Miktar: İngiltere 114 Milyon Sterlinlik Kripto Para Ele Geçirdi!
 

Bu gelişme, İngiltere’de yaklaşık 2,5 milyon kişinin kripto para birimlerine yatırım yaptığını ortaya koyan bir rapor sonrası ortaya çıktı. Raporun analizi, yatırımcıların çoğunluğunun gençlerden oluştuğunu ve bunların bir kısmının etnik azınlıklardan olduğunu ortaya koydu. FCA CEO’su Nikhil Rathi’ye göre, insanlar yatırımı eğlence olarak görüyor. GameStop’ta olduğu gibi, daha fazla insan yatırımı eğlence olarak görüyor ve sonuç olarak daha az rasyonel ve daha duygusal davranıyor. Gençler ayrıca sorumsuz sosyal medya influencerları tarafından kışkırtılıyor.

Yatırımcılar uyarılıyor

İngiliz yetkililerin kampanyası, büyük olasılıkla, genellikle sosyal medyaya ilgi duyan 18 ila 30 yaş arasındaki kişileri hedefleyecek. Rathi’ye göre, kripto para yatırımı çok riskli ve yatırımcılar olası en kötü senaryoyu anlamalı. Rathi şu açıklamayı yaptı:

Tekrar tekrar belirttiğimiz gibi: kripto varlıklarındaki yatırımcılar tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalıdır. Teknoloji artan tüketici özgürlükleriyle çarpıştıkça, daha önce karşılaşmadığımız yargılarla karşı karşıya kalacağız. Tüketicileri hedefleyen dijital çağın ve yapay zeka kullanımının getirdiği derin etik sorularla da karşı karşıya kalacağız.

İngiltere’de Kripto Para Karşıtlığı Gene Hortladı: Bankalar Harekete Geçti!

FCA, son birkaç ayda kripto para sektöründe çok aktif hale geldi, kripto para şirketlerine kuruma kaydolmalarını emretti. Kurum, yatırımlarının yanıltıcı pazarlama reklamlarını engellemek için operasyonlara başladı. Daha önce, Coinfloor ve Luno’nun reklamlarını kaldırmaları emredildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku