Kripto para dünyasını sevindiren haber…

0 1

Japonya’nın finansal düzenleyici otoritesi Japonya Finansal Hizmetler Ajansının (FSA) başkanlığına uluslararası finans danışmanı Ryozo Himino resmen atandı.

Himino geçen Eylül ayında Finansal İstikrar Kurulu (FSB) Daimi Komitesinin ilk Japon Başkanı olmuştu. Himino başkanlığına atandığı FSA’da Uluslararası Mali Danışmanlık bölümünde yönetici olarak görev yapıyordu.

Himino FSA başkanlığı görevini; meşhur Bitcoin sever Anthony Pomplianonun “Bitcoin ve Lightning Network dostu” olarak tanımladığı Toshihide Endodan devralacak.

BOJ’UN YENİ CBDC ARAŞTIRMA EKİBİ

Himino’nun ataması kripto para camiasında olumlu karşılandı. Bunun yanında söz konusu atamanın yakın zamanda Japonya’da dijital para çalışmalarının hızlanabileceğine dair işaretler barındırdığı da düşünülüyor. 20 Temmuzda Japonya Merkez Bankası (BOJ) merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) fizibilitesi üzerine araştırmaları hızlandırmak için yeni bir ekip oluşturduğunu açıkladı.

Özetle Himino gibi kripto para dostu bir düzenleyicinin atanması potansiyel olarak Japonyada Dijital Yen için; henüz hiçbir tarih verilmemiş olsa da; zaman çizelgesini hızlandırabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku