Kripto para dolandırıcıları ünlü futbolcu Mbappe’nin adını kullandı

0 2

Fransız Milli Takımı ve Paris Saint Germainin dünyaca ünlü futbolcusu Kylian Mbappe adının kripto para sahtekarlığında bildirilmesi nedeniyle şikayette bulundu. Şikayeti değerlendiren Fransız polisi olayı soruşturuyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

L’Equipedeki habere göre; yıldız oyuncunun adı bir kripto para borsasının reklamlarından izin alınmadan kullanıldı. Borsaların bir sahtekarlık kuruluşu olduğu da iddia ediliyor. Söz konusu borsaya 2-3 ay içinde mucizevi bir formül kullanarak üyelerini milyoner yaptığı belirtiliyor. Reklamlarda bu kelimeler Mbappenin söylediği gibi sunuldu. İlgili reklam metinleri başlığında “Kylian Mbappenin bankaları korkutup uzmanlar üzerinde büyük baskı yaratan son yatırımı” kullanıldı.

Fransız polis teşkilatından bir yetkili yerel gazetelerde bu tür sahtekarlıkların varlığıyla ilgileniyor. “Burada reklam sayfası insanları etkilemek için kullanılıyor. Daha sonra iletişim bilgilerinizi alarak ve satıcı olduğunu iddia ederek bir kişi size ulaşır. Daha sonra size hiç yapmadıkları ve sizin adınıza asla yapmayacakları yatırımlar hakkında bilgi verirler” açıklamalarını yaptı.

Fransız yıldıza bu ilk kez olmadı. Yıldız oyuncu Nisan 2019da kripto para sitelerine yatırım yapmak için Twitter hesabını takipçileriyle paylaştı. Daha sonra Mbappenin Twitter hesabının saldırıya uğradığı ve tanıtılan sitelerin insanları dolandırmaya yönelik olduğu belirlendi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku