Kripto Para Borsası Bittrex Bu Üç Altcoin i Listeden Çıkarıyor

0 3

Kripto para borsası Bittrex bugün gizlilik odaklı kripto para birimleri olan Monero ZCash ve Dashi 15 Ocak Cuma günü saat 23:00da listeden kaldıracağını duyurdu.

Bermuda tescilli borsa listeden çıkarmalar için bir net bir neden göstermedi ancak bu tokenlerin üçü de gizlilik odaklı ve izlenemeyen işlemler sunan bir kripto para birimi sınıfı. Monero doğası gereği özeldir ZCash ve Dashin özel işlemler için bir seçeneği vardır.

Gizlilik odaklı kripto paralar onları yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırıan birer unsur olarak gören düzenleyiciler tarafından incelenmektedir. Darknet market White House borsası örneğin gizlilik özellikleri nedeniyle yalnızca Monero işlemlerini kabul ediyor; Bitcoin işlemlerini izlemek daha kolay.

 Peki Neden?

Bittrex tokenların listeden kaldırılmasının nedenleri olarak “değişen düzenleyici standartlar ve diğer uyumluluk sorunlarını” ima etti.

 Bu haftanın başlarında Bittrex  XRPnin yöneticilerine dava açılmasının ardından XRPyi listeden çıkaran birkaç borsadan biriydi. Davalarda adı geçen şirket Ripple ise iddiaları reddediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku