Kripto para borsası Bithumb’da sular durulmuyor

0 1

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Bithumb’ın üst düzey yöneticilerinin karıştığı iddia edilen dolandırıcılıkla ilgili konu şirketin başkanının sorgulanmak üzere çağrılmasının ardından devam ediyor.

Güney Korenin devlet haber ajansı Yonhap tarafından 18 Eylülde yayınlanan bir habere göre Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı Bithumb Kore ve Bithumb Holdingsin yönetim kurulu başkanı Lee Jung-hoonu sorgulamaya çalışıyor.

Bildirildiği üzere Leenin BXA tokenının başarısız listelenmesiyle ilgili olarak birden fazla dolandırıcılık ve zimmete para geçirme suçuyla suçlandığı iddia ediliyor. Haber sözde dolandırıcılığın yatırımcılara 30 milyar won (25 milyon $) kadar zarar verdiğini belirtiyor. Polisin ayrıca Leeyi denizaşırı emlak alımlarında veya denizaşırı yatırımlarda yatırımcıların fonlarının zimmete geçirildiği iddiasıyla sorgulamak istediği bildiriliyor.

Yonhapa göre Bithumbdaki başka bir başkan olan Kim Byung-gun Lee ile birlikte BXA dolandırıcılığına karışmakla suçlanıyor. Ancak polis henüz Kim hakkında soruşturma başlatmadı.

En son haberler Seul polisinin Leeye ait Bithumb Holdingste bir dizi hisseyi ele geçirmesinden kısa bir süre sonra geldi. İnfazın Bithumbı alamadığı ve bu süreçte dava açıldığı bildirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku