Kripto para borsası Bithumb a bir polis baskını daha

0 0

Güney Koredeki en büyük kripto para borsası olan Bithumb Seulde bir polis baskınıyla daha karşı karşıya.

Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı 7 Eylülde Bithumb’ın Gangnam Bölgesindeki binasında ek arama ve el koyma kontrolleri gerçekleştirdi.

Bir polis yetkilisinin son soruşturmaların Bithumb Korea ve Bithumb Holdingsin yönetim kurulu başkanı Lee Jung-hoon aleyhindeki mevcut iddialarla ilgili ek kanıtlar sağlamayı amaçladığını söyledi.

BU İKİ HABER PİYASALARI SARSTI… TIKLAYIN

Cointelegraph’ta yer alan habere göre yöneticinin BXA tokenini içeren büyük mali dolandırıcılıkla suçlandığı iddia ediliyor. Bithumb’ın yerel tokenı olarak tanıtılan BXA tokenı hiçbir zaman başlatılmadı veya listelenmedi. Jung-hoonun BXA tokenini tanıtarak yatırımcıya 30 milyar won (25 milyon $) zarar verdiği bildirilen yüksek ölçekli bir dolandırıcılığa karıştığı iddia ediliyor.

Polis baskınları 2 Eylülde Bithumbın ofisinde ilk soruşturmaları yürütmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti.

BXA ile ilgili araştırmaların yanı sıra Bithumb son zamanlarda 2017 veri ihlali olayının sonuçlarından da rahatsız oldu. Eylül 2020nin başlarında Seul Merkez Bölge Mahkemesindeki bir Yargıç olaydan Bithumbın kısmen sorumlu olduğuna karar verdi.

Raporlara rağmen Güney Kore’nin en büyük borsası pazardaki konumunu korumaya devam ediyor. Kripto izleme aracı Coin360ın verilerine göre kripto borsası hala dünya çapında dokuzuncu en büyük kripto borsası. Bildirilen günlük işlem hacmi yayınlandığı tarihte yaklaşık 250 milyon dolar olup son 24 saatte yaklaşık yüzde 27 düşüş göstermiştir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku