Kripto para birimleri Rusya da popüler yatırım varlığı

0 0

Rusyanın perakende yatırım piyasası ile ilgili yeni araştırmalar tasarruf hesapları yabancı para birimleri gayrimenkul ve hayat sigortasından sonra kripto para birimlerini beşinci en popüler yatırım varlığı olarak sıraladı. Rusyanın yatırımlarının dörtte biri çevrimiçi olarak gerçekleştirildiğinden kripto para birimleri “yalnızca çevrimiçi olarak” % 80 civarında alım oldu.

The World Gold Council tarafından yapılan araştırmada Rusyadaki perakende altın anlayışları ayrıntılı olarak incelendi. Konsey Rusyada anketten önceki 12 aylık süreçte en az bir yatırım yapan 2.023 yatırımcıyı araştırdı.

Bununla birlikte tasarruf hesapları aracılığıyla yapılan yatırımlar ilk sırada yer aldığından araştırma konseyi Rusyanın “muhafazakar” olduğu ve bölgenin zenginliği koruma arzusuyla desteklendiği sonucuna vardı. Ancak kripto ana yatırım ürünlerinden biri olduğu için bölgenin spekülatif ve kısa vadeli yatırım hedeflerinin neden olduğu riske nasıl toleranslı olduğunu gösteren paradoksa dikkat çekmek gerekiyor.

Rapor farklı bölgelerde Covid-19 nedeniyle çevrimiçi ve mobil ticaretin piyasaya olan etkisine de yer verdi. Rus vatandaşları arasında 18 ile 24 yaş grubu “üstel büyüme” elde etmek için risk almaya daha yatkın bir tavır sergiledi.

Araştırma Rus gençlerin % 65inin tasarruf hesapları gibi uzun vadeli yatırımlar yerine kripto para birimlerine yatırım yapmaya eğilimi olduklarını ortaya koydu. Bununla birlikte Bitcoinin Rusyada “erişilebilir” bir yatırım aracı olarak popüler olduğunu da belirtti.

Rapor altın ile ilgili olarak altın destekli Etflerin öncelikle emtia fonları yatırım fonları ve hisse senetleri ile birlikte kripto para birimleriyle rekabetinin nasıl olduğunu vurguladı. Altın endüstrisinin fintech sektörünü hedef kitleye ulaşmak için bir yol olarak görerek altının kripto para birimleriyle rekabetine yardımcı olabileceği bilgisine yer verdi.

Analiz firması Chainalysisin bir başka araştırmasına göre Rusya küresel kripto kabulü açısından ikinci sırada yer aldı. Bununla birlikte Rusyanın kripto ticareti ve madenciliği ile ilgili yeni düzenlemesi vatandaşların 2021den itibaren kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kullanamayacağına yöneliktir.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku