Kripto Para Birimleri Bu Yıl "Davos 2021" Zirvesinde

Abone Ol
Kripto Para Birimleri Bu Yıl "Davos 2021" Zirvesinde
Serkan Aydın
 • 25 Ocak 2021
 • Yazar:

  Kripto para piyasası, heyecanla Davos'ta gerçekleşecek olan Dünya Ekomik Forumu'nu bekliyor. Kripto para birimlerinin Davos'ta ele alınması, hem sektörün giderek saygınlık kazandığına hem de ana akım olarak hayatlarımıza nüfuz ettiğine dair somut bir işaret.  

  Zirve'de kripto para birimi üzerine iki ayrı oturum yapılacak. “Dijital Para Birimlerini Sıfırlama” başlıklı oturumlar Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek. İlk oturumda İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ve Western Union Başkanı ve CEO'su Hikmet Ersek de dahil olmak üzere beş konuşmacı yer alacak.

  Perşembe günkü grupta, aralarında Singapur hükümetinden ekonomi bakanı Tharman Shanmugaratnam ve Pekin merkezli Ulusal Finansal Araştırma Enstitüsü başkanı Zhu Min'in de bulunduğu dört konuşmacı yer alıyor.

  Bugünkü oturum, Covid-19 sonrası nakit paranın rolünün azalmasına ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) ortaya çıkmasına odaklanacak. Ayrıca, oturumun, dijital para birimlerinin getirdiği fırsatlardan yararlanma yöntemleri konusunda da bir dizi politikaya ışık tutması bekleniyor. 

  Davos toplantısı, finans ve politika alanında dünyanın önde gelen isimlerinden bazılarının yer aldığı beş günlük bir zirvedir. Kripto para birimini kapsayan oturumlar, zirvenin "Daha Adil Ekonomiler" temasına giriyor. Diğer temalar arasında "İyilik için Teknoloji", "Gezegenimiz Nasıl Kurtarılır" ve "Sağlıklı Gelecekler" gibi konular yer alıyor.

  Blockchain Teknolojisine Daha Fazla Kaynak Ayrılıyor

  Dünya Ekonomik Forumu, blockchain teknolojisini ve kripto para birimlerini anlamak için daha fazla kaynak ayırıyor. Cenevre merkezli kuruluş, dijital varlıkları inceleyen bir kripto para birimi çalışma grubu bile oluşturdu.

  Forum'un araştırması, blockchain teknolojisinin "sürdürülebilir dijital finansmanın" temel itici gücü olduğunu gösterdi. Merkez bankası dijital para birimleri, forum'un son 18 aydır araştırdığı bir alan. Ocak 2020'de forum, bankaların "CBDC'yi değerlendirmesine, tasarlamasına ve potansiyel olarak dağıtmasına" yardımcı olacak bir çerçeve geliştirdiğini duyurdu. Çerçeve, 40'tan fazla merkez bankası, finans kurumu ve akademik araştırmacı ile birlikte geliştirilmiştir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Davos ile ilgili her şey

  Kripto Para Birimleri Bu Yıl "Davos 2021" Zirvesinde

  Kripto Para Birimleri Bu Yıl "Davos 2021" Zirvesinde

  Kripto para piyasası, heyecanla Davos'ta gerçekleşecek olan Dünya Ekomik Forumu'nu bekliyor. Kripto para birimlerinin Davos'ta ele alınması, hem sektörün giderek saygınlık kazandığına hem...

  • 25 Ocak 2021
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.