Kripto para birimi ile finanse edilen Satoshi Nakamoto Filmi

Abone Ol
Kripto para birimi ile finanse edilen Satoshi Nakamoto Filmi
Onur Altan Tan
 • 21 Haziran 2020
 • Yazar:

  Dünyanın en çok aranan teröristi Satoshi Nakamoto, NSA tarafından kaçırıldı ve işkence gördü. İngiltere'den “Decrypted " başlıklı bağımsız bir film olarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

  Kripto yerli film üretimi

  Filmin yapımcısı Phil Harris, şunları söyledi:

  “COVID-19 krizi nedeniyle tamamen kapanmaya zorlanmadan önce bu filmin yüzde 70'ini çektik. Böylelikle % 70'ini bitirdik. Şu anda düzenlemeye girdik. Ben bir film yapımcısı ve keskin bir kripto para hayranı olarak, endüstride ortaya çıkan kripto alanını bir bütün olarak keşfetmek istedim.”

   Film Satoshi Nakamoto hikayesi ile sınırlı kalmıyor. Filmin kendisi de kripto para birimi ile finanse edildi. Harris, filmin ilk sürümünün kripto yerel video platformlarından olacağını söyledi. Bitcoin ile ilgili öğelerin otantik görünmesini sağlamak için birçok araştırmanın gerçekleştiğinden emin oldu.

  Satoshi'nin Aşkı

  Filmin konusunda birkaç dönemeç bulunuyor. Örneğin, her şeyi vermeden Satoshi'nin sevgilisi aynı zamanda suç ortağı olan Sofya adındaki transseksüel bir kadındır. 

  Filmin senaristi Mick Sands, bir kripto meraklısı tanınıyor. Bitcoin'in sadece varlığının ABD kuruluşuna temsil ettiği tehdit, onun için bir hayranlık noktasıdır:

  "Yazarımız Mick, biraz asi, her zaman kripto dünyasından etkilendi ve zaten bir şekilde onu içeren bir film yazmak istedi. Özellikle Amerikan güvenlik hizmetleri, onu dünya ekonomisine karşı büyük bir tehdit olarak görüyor ve umutsuzca onu dağıtmaya ya da düzenlemeye çalışıyor.”

  Film endüstrisinde kripto devrimi

  Harris, film endüstrisinin kendisinin bir kripto devrimi yaşadığına inanıyor. Genç bağımsız film yapımcılarının, birkaç küresel akış platformunun hakimiyeti nedeniyle sınırlı dağıtım seçenekleriyle bırakıldığını belirtiyor :

  “Bu filmin film endüstrisindeki kripto devriminin bir parçası olmasını istedik. Bu yüzden onu talep platformlarındaki bazı kripto videolarına yayınlayacağız. Saydıklarımdan herhangi birini biliyor musunuz emin değilim; LiveTree is one, then, you got Breaker, you got Movieschain, Cinezen, Cinema Well.”

  Film yapımcısı, nihai hedefinin filmin haklarını Netflix veya Amazon Prime gibi büyük bir platforma satmak olduğunu söyledi. Harris, filmin 2020 sonuna kadar gösterilmesini bekliyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Satoshinakamoto ile ilgili her şey

  Ünlü Kriptograf, patentinin Hal Finney için bir engel olduğunu söyledi

  Ünlü Kriptograf, patentinin Hal Finney için bir engel olduğunu söyledi

  Tatsuaki Okamoto, “elektronik nakit” patentinin neden Hal Finney'e kendi elektronik para birimini yaratma arzusunda bir engel sunmuş olabileceğini açıklıyor. Altı anahtar patent 6 Aral...

  • 05 Temmuz 2020
  BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

  BTC yaratıcısı olduğunu iddia eden Craig Wright intihar teşebbüsünde mi bulundu ?

  Mahkeme dokümanları, kendini Bitcoin'in yaratıcısı ilan eden Craig Wright'ın 2016 yılında intihar girişiminde bulunabileceğini gösterdi. Craig Wright, Satoshi'nin Bitcoin'ini taşı...

  • 28 Haziran 2020
  Satoshi'den beklenmedik hareket

  Satoshi'den beklenmedik hareket

  Patoshi olarak adlandırdığı ilk Bitcoin madencisinin madencilik modelleri üzerine çalışmalarıyla bilinen araştırmacı Sergio Demian Lerner, yeni gözlemlerini paylaştığı bir blog g...

  • 25 Haziran 2020
  Samson Mow'a göre, Adam Back Satoshi mi? Blockchain oyunlarını nasıl geliştiriyor?

  Samson Mow'a göre, Adam Back Satoshi mi? Blockchain oyunlarını nasıl geliştiriyor?

  Blockstream CSO Samson Mow, oyundaki blockchain için en uygun kullanımı ve Adam Back'in Satoshi Nakamoto olduğuna inanmadığının sebebini açıklıyor. Oyunlarda Blockchain Blockstre...

  • 22 Haziran 2020
  Kripto para birimi ile finanse edilen Satoshi Nakamoto Filmi

  Kripto para birimi ile finanse edilen Satoshi Nakamoto Filmi

  Dünyanın en çok aranan teröristi Satoshi Nakamoto, NSA tarafından kaçırıldı ve işkence gördü. İngiltere'den “Decrypted " başlıklı bağımsız bir film olarak seyirci karşısın...

  • 21 Haziran 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.