Kripto mobil uygulamaları, Hindistan da yükselişte…

0 0

Hindistanın kripto geliştiricileri ülkenin yüksek mahkemesi tarafından blockchain teknolojisi ile ilgili olumlu bir kararın ardından yeni mobil uygulamalar yayınlamaya başladı. Daha önce bankaların kripto yatırımcılarına ve işletmelerine hizmet vermesinin önüne geçen yasalar mahkeme kararı ile tersine döndü.

Hint kripto pazarına artan ilgi 

Bir dijital varlık yatırım şirketi olan B21 kısa süre önce kendi Blockchain yatırım portföyü uygulamasını başlattı. Hindistan Yüksek Mahkemesinin duyurusunun “dijital varlık yatırımına olan ilginin arttığını ve döviz alım satım hacminde bir artışa yol açtığını” aktardı.

B21in kurucusu ve direktörü Nitin Agarwal yüksek mahkemenin kararını takiben teknolojinin Hindistandaki pazar potansiyeli hakkında yorum yaptı:

“Hindistandaki karar ortaklıklar ve pazarlamaya odaklanmamıza yardımcı oldu çünkü daha önce kendileri için mevcut olmayan yatırım fırsatları arayan büyük gelişmekte olan bir yatırımcı sınıfı görüyoruz.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku