Kripto kullanıcılarının varlıklarını harcadığı yerler

0 0

35.000 Blockchain yatırımcısını içeren yeni bir ankete göre kripto para birimi kullanıcılarının % 70ten fazlası kriptolarını harcamaya eğilimlidir.

Tüm katılımcıların % 30undan daha azı son 12 ay içinde kripto portföylerine dokunmadı.

Kripto para birimlerinin eşler arası elektronik nakit olarak başarısız olduğu anlatısı son birkaç yılda baskın hale geldi ve Bitcoin boğaları BTCnin ana kullanım durumu olarak değer deposunu (SoV) seçti.

İnsanlar kripto paralarını çeşitli alanlara harcama eğilimi gösteriyor.

Ankete katılanların % 77.31 rutin olarak kripto varlıklarını diğer dijital varlıklar için değiştiriyor.

Kripto ticaretini hariç tutarsak eğlence % 12.61 ve yemek % 10.92 ile listenin en üstünde yer alıyor.

Bu sektörlerin arkasından giyim ve tekstil ulaşım konut ve kişisel bakım ürünleri geliyor.

Ankete katılanların büyük bölümü yılda 10.000 Dolardan fazla kripto para harcamıyor. Sadece % 076sı 100.000 Doların üzerinde harcama yapıyor.

Suçlular Bitcoinin arkasına saklanıyor

Bitcoin ile ilgili salt yasal alımlar göz önünde bulundurulurken Bitcoinin karanlık tarafı göz ardı ediliyor. Chainalysis tarafından darkwebdeki Bitcoin işlemlerinin toplam değerinin 2019da 1 milyar Doları aştığı belirtildi.

Bitcoinin erken benimsenmesini ileriye götürmekle büyük ölçüde itibar kazanan artık feshedilmiş uyuşturucu pazarı olan İpek Yolu günleri çok geride kalsa da kripto yeraltı dünyasının favorisi olmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku