Kripto dolandırıcılığı suçlamasıyla tutuklandı

Abone Ol
Kripto dolandırıcılığı suçlamasıyla tutuklandı
Onur Altan Tan
 • 30 Eylül 2020
 • Yazar:

  Bölge polisi, Hindistan'ın güneyindeki Kerala eyaletinin Malappuram semtinden 36 yaşındaki bir adamı kripto para birimi dolandırıcılığı yapmaktan tutukladı.

  Nishad, bölge polis şefi U Abdul Karim tarafından Ödül Chits ve Para Dolaşım Planları (Yasaklama) Yasası uyarınca suçlanıyor.

  Cointelegraph’ta yer alan habere göre; Polis müfettişi P Vishnu liderliğindeki bir ekip, Nishad'ın evinden birkaç belge ele geçirdi ve Hindistan'ın dört bir yanından binlerce insanı yüz binlerce doları aldattığını iddia etti.

  Aynı zamanda Bengaluru merkezli bir girişim olan Long Rich Technologies'in genel müdürü olan Nishad'ın, yatırımcıları "Morris Coin" kripto para birimine yatırım yapmaya ikna ettiği iddia ediliyor.

  Polise göre, yatırımcılara Morris Coin'e minimum 15.000 rupi (200 $) yatırmaları halinde 300 gün boyunca günlük 270 rupi (~ 3.60 $) getiri sözü verildi.

  Plan, yatırımcıların 300 günlük kilitlenme süresinden sonra Morris Coin takas edebileceklerini öne sürdü. Yatırımcılara, daha fazla insanı plana para yatırmaları için getirecek ek faydalar vaat edildiği bildirildi.

  Polis, Morris Coin'in herhangi bir borsada listelenmediğini ve bu da parayı değiştirmenin imkansız olduğunu söyledi. Ayrıca şirketin kayıtlı ofisi olmadığını da iddia ettiler.

  Morris Coin ICO web sitesinde bile ekip üyeleri veya geliştiriciler hakkında hiçbir bilgi bulunmamakta ve projenin ne hakkında olduğu hakkında herhangi bir fikir vermemektedir. Ancak Nishad, Morris Coin'in yasalara uygun şekilde çalıştığını iddia etti.

  Polis, ifadeleri kaydetmek ve vakayı daha fazla araştırmak için Morris Coin'deki yatırımcılara ulaşmayı planlıyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Kripto para dolandırıcılığı ile ilgili her şey

  Kripto dolandırıcılığı suçlamasıyla tutuklandı

  Kripto dolandırıcılığı suçlamasıyla tutuklandı

  Bölge polisi, Hindistan'ın güneyindeki Kerala eyaletinin Malappuram semtinden 36 yaşındaki bir adamı kripto para birimi dolandırıcılığı yapmaktan tutukladı. Nishad, bölge polis şefi ...

  • 30 Eylül 2020
  Kripto para dünyasında yeni zirve…

  Kripto para dünyasında yeni zirve…

  Yapılan araştırmalar ve gelen veriler kripto para dolandırıcılığının 2020’de yeni zirvesine ulaştığını gösteriyor Blok zinciri izleme ve analiz platformu Whale Alert, kripto dolan...

  • 14 Temmuz 2020
  Tam 722 milyon dolarlık Bitcoin dalaveresi nasıl sonuçlandı?

  Tam 722 milyon dolarlık Bitcoin dalaveresi nasıl sonuçlandı?

  Uzun süredir devam eden bir kripto para birimi madenciliği programı ile yatırımcıları 722 milyon dolar dolandırmakla suçlanan dört kişiden biri, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul et...

  • 11 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.