KRİPTO BORSALARI 2017 DEN BU YANA EN DÜŞÜK İŞLEM HACMİNİ YAŞIYOR

0 0

Kripto ve blok zinciri araştırma şirketi Diar tarafından 4 Şubatta yayınlanan bir analize göre Ocak ayındaki kripto para ticaretindeki hacimler azaldı.
Yılın başından beri birçok kripto para borsası düşük ticari hacim yüzünden sıkıntılar çekmekteydi ve elde edilen bu yeni seviye yılların rekorunu tazeledi. Diar araştırmasına göre bu durumdan sadece küçük çaplı kripto para borsaları değil ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance de etkilendi ve BTC/USD paritesinin hacmi 2018 yılının Aralık ayına kıyasla %40 oranında düştü.

Amerikan’ın en büyük kripto para birimi değişimi Coinbase’e gelince BTC / USD piyasası Mayıs 2017’den bu yana görülmeyen ve 1 milyar dolara yakın bir değerde olmayan düşük piyasalara maruz kaldı.Hong Kong merkezli kripto borsası OKExin işlem hacminde üç aylık bir büyüme eğilimini kaybettiği ve 5.5 milyar dolar seviyesindeki en yüksek noktasından 4 milyar doların altına düştüğü bildirildi.


Bunun yanı sıra araştırmanın içerisinde Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun 2018 yılının Kasım ayında yaptığı bir açıklama da yer almakta. CEO o tarihlerde düşük ticari hacim yüzünden endişeli duymadığını ve Binance’nin 2018 yılının Ocak ayında görülen ticari hacmin %10’u gibi bir seviyeye gerilediğini ancak yine de ”iki veya üç yıl öncesinin” ticari hacmine göre fazla seviyede ileride olduklarını açıklamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku