KRİPTO BORSA DEVİ BİNANCE GÜNEY KOREDE OPERASYONA BAŞLIYOR

0 2

Dünyanın en büyük kripto işlem hacmi olan Binancenin dünyanın en büyük kripto ticaret pazarlarından biri olan Güney Koreye girmeyi planladığı bildiriliyor.

Business Korea raporuna göre Binance zaten Güney Koredeki yöneticileri işe alma sürecinde ve Doğu Asya ülkesinde belirgin bir genişleme ile 2018 yılında üç ila beş yerel şirket kurmayı planlıyor.Raporda Binance CEOsu Changpeng Zhao’nun hafta sonu Seuldeki Blockchain Partners Zirvesi’nde açılış konuşmacısı olarak yer aldığı belirtiliyor. Binance’in milyarder kurucusu Güney Kore pazarının öneminin altını çizdi.

Binance bir yıldan kısa bir süre önce Korenin ana değişim portalı için dil desteğini ekledi ve Güney Korede bir sosyal etki fonu olan Binance Labsın müdürü olarak yurtiçi pazarlama direktörü ve Choi Hyung-won olarak Jeon Ah-rimi işe aldı.Bir aydan kısa bir süre önce Binance Ugandadaki ilk ticari ticaret kripto alışverişinin lansmanı ile Afrikaya genişlemesini duyurdu.Binance’in Güney Kore’ye yönelik planlı genişlemesi ülkenin milletvekillerinin kripto para birimi sektörünü düzenlemek ve ilk para tekliflerini (ICO’lar) denetim altında yasal hale getirmek için yasama faturalarını ilettikleri bir zamanda geliyor.Geçtiğimiz eylül ayında Güney Koreli mali düzenleyiciler Çin’in ICOları ülkede bir kaynak bulma yöntemi olarak yasaklamadaki yolunu takip ettiler.Bu yılın başlarında ülkenin iktidardaki Demokrat Partisinden bir temsilci olan Hong Eui-rak Parlamentodaki diğer milletvekillerinin desteğini alarak ICOların yasallaştırılmasına yönelik bir yasa tasarısı başlattı.

Hong açıklamasında Tasarı hükümetin denetimi altındaki ICOları yasallaştırmayı amaçlıyor […] . “Öncelikli amaç (mevzuatın blockchain ile ilgili işletmelerin karşılaştığı belirsizlikleri ortadan kaldırmaya yardımcı olması.dedi.Mayıs ayında bu yıltamamen yasaklamadan yaklaşık sekiz ay sonra Güney Kore Ulusal Meclisi ülkedeki yerel ICOlara izin vermek için kendi resmi tavsiyesini yaptı.Ülkenin finans düzenleyicisi ayrıca kripto para birimi ve blok zincirleme teknolojisine odaklanarak özellikle yerli fintech endüstrisini beslemeye odaklanan yeni bir politika oluşturma birimi kurmaya çalışıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku