Kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin in yeni bir destek alabileceğini söyledi

0 0

Perşembe ve Cuma günleri gerçekleşen geri çekilme sonrası büyük teknoloji varlıkları olmak üzere kripto piyasasında bir iyileşme görüldü. Geçen Salı günü 10.000 Dolar civarında dolaşan Bitcoin son yedi gün içinde % 11.39 düşüş gösterdi. Bazı yatırımcılar daha fazla bir gerileme riskinden endişeli görünüyor. Bununla birlikte Cointelegraph piyasa analisti Michael van de Paper mevcut makrotrendlerin Bitcoini önemli ölçüde artırabileceğini ve BTC/USDnin güçlenmesiyle yeni bir destek alabileceğini söylüyor.

Zorlu zamanlarla karşı karşıya kalan Bitcoin ile ilgili olarak Michael van de Paper birkaç gün önce iki olasılıktan söz etti. Analist BTC için iki boşluğun 9700 Dolar ve 10600 Dolar seviyeleri olduğunu söyledi ve sonraki sürecin ilk önce hangisine ulaşacağına göre değişiklik göstereceğini belirtti. Şu ana kadar BTC/USD paritesi 10.400 Doların üzerinde bulunmadı.

DeVere CEOsu Nigel Green Bitcoin fiyatlarındaki artış konusunda da iyimser konuştu.

“Kriptoya kötümser bakanlar ve geleneksel bir bakış açısı ile finansa yaklaşanlar Bitcoindeki mevcut ve geçici düşüşü kendi gündemlerine uyacak şekilde içsel güçlerini yıkmak için bir bahane olarak kullanacak. Ancak gerçek şu ki Bitcoinin bu yıl patlak vermesi her zamankinden daha güçlü.”

Bununla birlikte Green 10.000 Doların altındaki bir düşüşün yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sunacağını söyledi.

Quantum ekonomisinin kurucusu Mati Greenspan “Kripto piyasası birkaç psikolojik seviyeyi kırdı. Temmuz ayı sonlarında bu seviyenin üzerine çıktığımızda böyle bir güçle onu asla destek olarak test edemedik. Bu sadece bizim şansımız olabilir. Eğer işler gerçekten kötüye giderse Bitcoini 10.000 Doların altında satın almak için bir şansımız daha olabilir açıklamasını yaptı.

BTC / USD Temmuz ayından bu yana en düşük seviyede

Geçen hafta Bitcoin % 15 düştü. BTC / USD korelasyonu 7 Eylülde Temmuz ayından bu yana en düşük noktaya ulaştı. Analistler yeni Federal Rezerv enflasyon politikası ve para baskısı ile gücünün ciddi şekilde sarsılacağını düşünüyor. Bitcoin eleştirmeni ve altın savunucusu Peter Schiffin belirttiği gibi coinin 10000 Dolara düzeltilmesi ayı piyasasını işaret ediyor. Ancak daha önce BTC ile ilgili yanıldığını açıkladı çünkü Bitcoin beklentilerin tam tersini yaptı.

Forex komisyoncusu Fxproya göre ABD doları Euro Sterlin ve İsviçre Frangı gibi büyük para birimlerine karşı çok daha yüksek seviyelere ulaşması gerekiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku