Kraken raporuna göre Kasım ayında Bitcoin i neler bekliyor?

0 0

Krakenin en son Bitcoin Volatilite Raporunda (Ekim için) iddia ettiği kripto para borsası Bitcoin fiyatı önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Dolara ulaşma yolunda ilerliyor.

Kraken 2 ay önce Ağustos Bitcoin Volatilite Raporunu yayınladı. Ardından kripto para borsası BTCnin yıl sonunda daha yüksek seviyeler kaydettiğinden son derece emin görünüyordu. Kraken aynı raporun Ekim versiyonunda yükseliş duruşunu sürdürdü. Kasım ayında Bitcoin çok daha yüksek fiyat ve volatilite rallileri görecek. Ayrıca BTCnin önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 Doları geri alma yolunda oldugunu soylemek mumkundur. 

Bitcoin fiyatı ve volatilitesi Kasımda yukselecek

BTC Eylül ayındaki çöküşünü geride bıraktı ve daha fazla artan dalgalanma kaydetme yolunda ilerliyor.

Borsa ortalama olarak Kasım ayının Bitcoin için en iyi gelir getiren üçüncü ay olduğuna dikkat çekti. BTC bu ay tarihsel olarak en iyi fiyat performansını da sergiledi.

Aylık dalgalanma söz konusu olduğunda % 85 ortalama yıllık volatilite ile Kasım dördüncü sırada yer aliyor. 

Kraken Bitcoinin bu ay da fiyat ve volatilite açısından geçtiğimiz Kasım trendini yansıtacağını söylüyor. Ancak bu noktada bir sorun bulunuyor.

BTC volatilite rakamı % 23e düştüğünde 24 Temmuzda bastırılmış volatilite geriledi. Kasım ayının 8 yıllık yükseliş trendini korumak için Bitcoinin 315 günlük volatilite hareketli ortalamasına geri dönmesi gerekiyor. BTCnin % 15 – 30 volatilite aralığına düşmesinin üzerinden 99 gün geçti ve varlik tekrar düşme riski taşıyor.

Bitcoin tekrar harekete geçmezse ve volatilite % 30un altında kalırsa 8 yıllık 315 günlük hareketli ortalama eğilim gelmeyecek. Ancak BTC volatilite sayılarını % 30un çok üzerinde tutarsa kripto para birimi % 66 oranında dalgalanma oranına ulaşacak ve bu da fiyatları da artıracak. 

Bitcoin ne zaman 20.000 Dolara ulaşır?

Bitcoin balina davranışını vurgulayan Kraken raporunda derin cepli BTC sahiplerinin (100den fazla BTCye sahip olanlar) Ekim rallisinden tam olarak yararlandığını ve karlar elde ettiğini yorumladı. Ancak 100 BTCden az içeren cüzdanlara olan talep geçen ay Bitcoin’in 13.800 Doların üzerindeki uçuşunda görülebilen balina satışını telafi etti.

Bitcoin talebi bu kadar güçlü kalmaya devam ederse BTC yıl sonuna doğru bir ralli için hazır durumda görünüyor.

Bitcoin mevcut 13.000 Dolar – 15.000 Dolar aralığına olgunlaştıkça talebin güçlü kalması durumunda FOMO yeniden ortaya çıkarsa ve Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanmaya başlarsa mevcut ve yeni keşfedilen talep Bitcoinin yıl sonuna doğru ivmesini ve benimsenmesini hızlandırabilecek. 

Kraken ayrıca bu yilin Mart ayinda yasandigi gibi balina birikiminin de BTC fiyatlarını yükseltebileceğini söyledi. Yeni bir boğa koşusu olasılığını gölgeleyen kripto para birimi borsası 3 yıllık sürekli düşüş trendinin ardından geçen ayın 13.800 Dolarlık kapanışının daha fazla bir yükseliş gösterdiğini söyledi. Bu yaklaşan yükseliş rallisi için ikna edici bir sinyaldir. 

Kraken Bitcoinin “büyük ralli geçmişleri” bu yıl Temmuz ayındaki “çok yıllı flama patlaması” ve BTCnin 13.800 Dolar fiyat direncini kırması göz önüne alındığında 20.000 Doların yakında gerçekleşeceğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku