Kraken Araştırması: Bitcoin (BTC) Aşırı Alım Bölgesinden On Binlerce Dolar Uzakta

0 85

Kripto para borsası Kraken tarafından yayımlanan “Staying Ahead of the Curve” adlı araştırmaya göre, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) aşırı alım bölgesinden on binlerce dolar uzakta.

Rapor, varlığın hızla önemli bir direnç seviyesine yaklaştığını gösteren Bitcoin’in tarihsel verileri kullanılarak derlenmiş. Yine araştırmata göre lider kripto para birimi aşırı alım bölgesinden on binlerce dolar uzakta seyrediyor. Kraken’in araştırması, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç ay içinde 75.000 doları aşması durumunda, varlığın geçmiş fiyat hareketi döngünün en üst noktasına yakın olacağını gösteriyor.

Rapor, Bitcoin’in şu anda 2013’ün ilk çeyreğine benzer şekilde hareket ettiğini ortaya koyuyor. Mevcut ticaret eğiliminin sürdürülmesi durumunda, 2021’in ilk çeyreği nispeten büyük yükselişle tarihi bir çeyrek olarak kayıtlara geçebilir. Geçmiş verilere göre, Bitcoin’in piyasa değeri gerçek değerinden önemli ölçüde yükseldiğinde yukarıdaki grafikte gösterilen kırmızı bölgeye doğru yaklaşıyor ve ardından yeşil bölgeye doğru düşüşe geçiyor.

Şubat 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 59.300 dolara ulaşan lider kripto para birimi, yazım sırasında ise 47.864 dolardan işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku