Kısa vadede 16 bin 500 dolar Bitcoin için neden tehlikeli?

0 0

Günlük grafikte Bitcoinin 20 günlük hareketli ortalaması 14 bin 929  dolar seviyesinde. Yakın vadede bir geri çekilme olursa 14 bin 929 dolar seviyesi alıcılar için uygun bir alan olmaya devam ediyor.

“CryptoGainz” olarak bilinen bir yatırımcı Bitcoinin mevcut piyasa yapısının muhtemelen bir satışa neden olduğunu açıkladı. Yatırımcı BTCnin 16 bin400 dolara ulaşmasıyla azalmayan 16 bin 500 dolarlık satış emirlerinin bolluğunu tespit etti.

Bu o seviyedeki satış emirlerinin sahte emirler olmadığını ve bu nedenle satıcıların gerçekten BTCden yaklaşık 16 bin 500 dolardan kar elde etmeye çalıştıklarını gösterebilir.

Yatırımcılar Bitcoin piyasasını kandırmaya çalıştıklarında temel destek veya direnç seviyelerinde sahte siparişler verirler.

Örneğin traderlar bir direnç seviyesinin yakınında büyük sahte satış emirleri verirse alıcıların direnişe girme şansı vardır. Dolayısıyla sahtekarlık bir piyasanın ivmesini yapay olarak artırmak veya kısıtlamak için kullanılabilir.

Son BTC rallisi sırasında 16 bin 500 doların üzerindeki “talepler” veya satış emirleri ortadan kalkmadı. Bunu göz önünde bulundurarak 16 bin 500 doların yakın vadede ağır bir direnç seviyesi olarak hareket etme olasılığı hala yüksek.

 BTC fiyatının bundan sonra gideceği yer

Analistler arasında Bitcoinin şu andaki görünümü hakkında farklı fikirler hakim. Bazı yatırımcılar bu boğa koşusu sırasında sağlıklı olmasa da 12 bin ila 13 bin dolar aralığındaki derin bir geri çekilmenin kaçınılmaz olduğunu söylüyor.

Bir Bitcoin traderı olan Cantering Clark BTCnin güçlü ivmesine rağmen 13 bin dolarlık bir yeniden test yapılabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku