Kıdemli Bloomberg Stratejisti: Bitcoin (BTC) Bir Değer Deposu Olarak Altına Çelme Atıyor

0 60

Birden fazla metrik, Bitcoin’in (BTC) birincil güvenli liman varlığı olarak altını geçmek üzere olduğunu gösteriyor. Bloomberg’de kıdemli emtia stratejisti olan Mike McGlone’a göre, bu, lider kripto para biriminin ana akım benimsenme için ihtiyaç olan uygun zemini hazırlamada katalizör görevi görebilir.

McGlone, güvenli limanlar arasındaki savaşın teknik ve temel göstergelere dayalı olarak Bitcoin lehine döndüğünü belirterek şunları söyledi:

Altın, mücevher ve madeni para koleksiyonlarında her zaman bir yere sahip olacak ancak çoğu metrik, Bitcoin’in yatırımcı portföylerinde bir değer deposu olarak değerli metalin yerini almada hız kazandığını işaret ediyor.

McGlone’un paylaştığı grafik, Bitcoin’in 2020 ortasından bu yana altına karşı güçlü performansını gösterirken, bilinen toplam altın ETF varlıklarının azaldığını işaret ediyor. Bir başka deyişle, Bitcoin’e olan kurumsal yatırımcı ilgisi altına kıyasla artıyor gibi görünüyor. Grafik ayrıca, Bitcoin’in altının oynaklığına göre oynaklığında keskin bir düşüşe dikkat çekiyor.

McGlone, uzun zamandır “dijital altın” anlatısı ilgi görmeye devam ettikçe, Bitcoin’in nihayetinde yatırımcıların tercih ettiği güvenli liman haline geleceğini savunan bir isim. Bloomberg stratejisti Şubat ayı başlarında, yatırımcıların fonları altından lider kripto para birimine taşıdıkça Bitcoin’in hızlı bir şekilde 50.000 dolara ulaşacağı tahmininde bulunmuştu. Nitekim Bitcoin iki haftadan kısa bir süre sonra 50.000 dolara ulaştı. Ayrıca, Kasım 2020’de Bitcoin’in altın gibi konsolide olmadan önce önümüzdeki iki yıl içinde 170.000 dolara ulaşabileceğini tahmininde de bulundu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku