‘Karşıyaka Token’ için geri sayım başladı...

Abone Ol
‘Karşıyaka Token’ için geri sayım başladı...
Emre Boran
 • 27 Ekim 2020
 • Yazar:

  Türkiye’nin blockchain teknolojilerinin lider firmalarından Bitci Teknoloji, yine bir ilke daha imza attı. Şirketten yapılan açıklamada, İzmir'in 1912 yılında kurulan ilk spor kulübü Karşıyaka Spor Kulübü ile taraftar token’ı çıkarma projesi konusunda iş birliğine gidildiği açıklandı.

  Açıklamada, Bitci Teknoloji tarafından Karşıyaka Spor Kulübü’nün taraftarları için özel bir token projesini hayata geçirileceği belirtildi.

  DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

  BitciPay anlaşmalı ürün ve hizmetlerden alışverişler imkanı

  Taraftarlar ellerindeki tokenlarla aplikasyon üzerindeki özel fırsatlardan yararlanabilecek. Bununla birlikte taraftarlar tokenları perakendeden gıdaya, teknolojiden konaklamaya kadar BitciPay anlaşmalı tüm ürün ve hizmet alışverişlerinde kullanabilecek.

  Karşıya Kulübü ile yapılacak iş birliği ile taraftarlar tokenları üretilmesi ve söz konusu tokenların Bitci Teknoloji tarafından yönetimini kapsıyor. Anlaşma kapsamında söz konusu token’lar, oluşturulacak mobil aplikasyon, Karşıyaka Spor Kulübü internet sitesi ve Bitci.com üzerinden taraftarlara sunulacak. 

  Benzerlerinden farklı

  Bitci Teknoloji bu iş birliğinin birçok konuda benzerlerinden farklı olduğunu açıkladı.

  Bitci ve Karşıyaka arasındaki iş birliğini en özel kılan konulardan birisi ise söz konusu token’ların kullanımı olacak. Karşıyaka Token’ına sahip olan bir taraftar, bu ürünleri oluşturulacak özel mobil aplikasyonda kendisine özel sunulacak kampanyalar için kullanabilecek; bu tokenlar sayesinde anketlerde oy verip kulübün belli konulardaki kararlarında söz sahibi olabilecek ya da sporcularla özel etkinliklere katılabilecek.

  Tüm bunların dışında, Bitci Teknoloji’nin sunduğu borsaya ve ödeme platformuna bağlı blockchain ağı sayesinde, söz konusu token’lar Bitci.com üzerinde aynı bir hisse senedi gibi günlük işlem görecek. Bununla birlikte, anlaşmanın ileri aşamalarında hayata geçecek uygulama kapsamında, elinde Karşıyaka Token’ı olan bir taraftar, söz konusu tokenları, perakendeden gıdaya, teknolojiden konaklamaya kadar BitciPay anlaşmalı tüm ürün ve hizmet alışverişlerinde kullanabilecek.

  Dünyada ses getirecek bir iş birliği

  Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bitci.com Kurucusu ve Bitci Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar ise söz konusu iş birliğinin tüm dünyada blockchain alanında ses getireceğini ifade ederken, “Spor kulüplerimizin finansal olarak içinden geçtiği bu zorlu süreçte Bitci.com ve Bitci Teknoloji olarak böylesine önemli bir projenin içinde yer almaktan büyük gurur duyuyoruz. Karşıyaka Spor Kulübü ile imza attığımız bu iş birliği kapsamında, taraftarlar bir yandan büyük bir tutkuyla bağlı oldukları kulüplerine sahip çıkarken bir yandan da özel içeriklere erişebilecek ama en önemlisi bunun karşılığında maddi değeri olan bir ürünün de sahibi olacak. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde iş birliğimizi geliştirecek, dünya ekonomisinin geleceği olarak gördüğümüz blockchain dünyasının bizlere sunduğu fırsatları kucaklamaya devam edeceğiz” dedi.

  Kulüpler alternatif gelir modelleri üretmeli

  Böylesine önemli bir iş birliğini, Karşıyaka gibi Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden biriyle hayata geçirmenin de kendileri için ayrı mutluluk olduğunu sözlerine ekleyen Çağdaş Çağlar, “Karşıyaka gerek camiasıyla gerek taraftarıyla Türkiye’de spor ile özdeşleşmiş; sporun birleştirici gücünü her zaman bizlere göstermiş bir kulüp. Böylesine bir vizyonu ortaya koydukları için Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Sn. Turgay Büyükkarcı başta olmak üzere tüm Yönetim Kurulu’na da teşekkür ediyoruz. Bugün kulüplerimizin alternatif gelir modelleri üretebilmesi; kötü günlerde kulüplerinin yanında olan taraftarlarına bu modeller kapsamında artı bir değer sağlayabilmesi çok önemli. Turgay Bey ve yönetiminin çıktığı bu yenilikçi yol, spor kulüplerimizin gelecekteki finansal başarılarının da önünü açacaktır. Bunun yanında ‘ErkinŞahinözAkademi’ye de çalışmalarından dolayı özel bir teşekkür etmek istiyorum” şeklinde sözlerini tamamladı…

  “Yeni bir dünyanın kapılarını açıyoruz”

  Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı da son dönemde dünyanın önde gelen spor kulüplerinin blockchain iş birliklerine büyük önem verdiğini, Karşıyaka olarak bu alanda ülke sporuna öncülük etmekten de büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

  Büyükkarcı, “Bugün dünya ekonomisinin her alanında olduğu gibi sporda da dijitalleşme en önemli konuların başında geliyor. Biz de bu iş birliğiyle birlikte, teknoloji ve dijitalleşmenin bizlere sunduğu avantajları Karşıyaka Spor Kulübü’nün geleceği için kullanıyor; taraftarlarımıza da yeni bir dünyanın kapılarını açıyoruz. Bizim için diğer bir mutluluk kaynağı da böylesine önemli bir anlaşmayı, Bitci Teknoloji ve Bitci.com gibi yüzde 100 yerli sermayeli Türk teknoloji şirketleri ile hayata geçirmek. İnanıyoruz ki bu tür iş birlikleri hem Karşıyaka’nın hem de bizi takip edecek tüm spor kulüplerinin finansal olarak çok daha iyi seviyelere gelmesine büyük katkıda bulunacak” şeklinde konuştu.

  Tüm taraftarlarımıza çağrıda bulunuyoruz

  Anlaşma kapsamında kulübe ciddi bir gelir sağlamayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Turgay Büyükkarcı, “Taraftarlarımıza aynı zamanda maddi bir karşılığı olan dijital bir değer sunmuş olacağız. Baktığımızda herkesin kazandığı ama en çok Türk sporunun fayda göreceği bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. Bu vesileyle, tüm taraftarlarımıza da çağrıda bulunmak istiyoruz. Karşıyaka Spor Kulübü internet sitesi ve Bitci.com üzerinden taraftarlara sunulacak Karşıyaka Token’larla kulüplerine destek olsunlar; her zaman yaptıkları gibi bir kez daha camialarına sahip çıksınlar” ifadelerini kullandı.

  DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitci teknoloji ile ilgili her şey

  ‘Karşıyaka Token’ için geri sayım başladı...

  ‘Karşıyaka Token’ için geri sayım başladı...

  Türkiye’nin blockchain teknolojilerinin lider firmalarından Bitci Teknoloji, yine bir ilke daha imza attı. Şirketten yapılan açıklamada, İzmir'in 1912 yılında kurulan ilk spor kulübü Kar...

  • 27 Ekim 2020
  Türkiye’nin blockchain ekosisteminde önemli bir ilk...

  Türkiye’nin blockchain ekosisteminde önemli bir ilk...

  Bitci.com, Türk mühendisler ve yazılımcılar tarafından geliştirilen; şirketlere borsa ve ödeme platformu ile entegre blockchain çözümleri sunan Bitci Chain’i tanıttı. Blockchain dü...

  • 30 Mayıs 2020
  İşte Türkiye’nin ilk blockchain ekosistemi

  İşte Türkiye’nin ilk blockchain ekosistemi

  Bitci.com, Türk mühendisler ve yazılımcılar tarafından geliştirilen; şirketlere borsa ve ödeme platformu ile entegre blockchain çözümleri sunan Bitci Chain’i tanıttı. Blockchain dü...

  • 06 Mart 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.