Karmaşanın ortasındaki Hong Kong’da Bitcoin’e ilgi artıyor

0 0

Hong Kong’da Bitcoin’e ilgi çok artıyor. LocalBitcoins geçtiğimiz hafta Hong Kong’da şimdiye kadarki en yüksek işlem hacmini kaydetti.

Hong Kongtaki protestolara modern ve teknolojik çağımıza tam uyum gösteren ilk ayaklanma adı verildi. Çin hükümeti protestocuları izleme ve ödeme uygulamalarının kullanımıyla izlemeye çalışırken Bitcoin’e yönelim artıyor. Birçoğu olası bir devlet çöküşünden kaçınmak için kendilerini görünmez hale getirmeye çalışıyor – bu nedenle kripto para birimleriyle ilgilenmenin de artması şaşırtıcı değil.

Hong Kongda popülerliğin artmasıyla ilgili Bitcoin ile ilgili önceki raporlar erken gelmiş gibiydi. Geçen ay Hong Kong’da Bitcoin ticaretinde önemli bir artış olmadı. Ancak şimdi eğilim değişiyor gibi görünüyor.

LocalBitcoins Hong Kongda rekorları kırdı

Doğrudan Bitcoin eşler arası ticaretinde kullanılan popüler bir platform olan LocalBitcoins geçen hafta Hong Kongda en yüksek işlem hacmini kaydetti. Mati Greenspan geçtiğimiz hafta borsada 13 milyon dolar civarında hareketin olduğunu belirtiyor.

Bitcoin hala Hong Kongda riskli bir varlık olarak kabul edilir ancak yüzey altında bir şey demleniyor gibi görünüyor. Bitcoin’in kendisini henüz “güvenli bir liman” olarak kanıtladığını iddia etmek zor olsa da protestocular için çekici olacak bazı temellere sahip.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku