Kaos Senaryosu: Kazak Madenciler Bitcoin (BTC)’lerini Satarsa…?

2.824
Kripto para piyasası, bugün yüzde 3,5 daha düştü ve Eylül 2021’den bu yana ilk kez 2 trilyon doların altına griledi. Bitcoin (BTC), 42.500 dolarlık kritik desteğinin altına düştü. Bu nedenle, BTC’nin bir sonraki destek seviyesi olan 40 bin dolara kadar düşmesi bekleniyor.

 

 2 analist, Bitcoin için en dip seviyeyi açıkladı

Uzmanlara göre, Bitcoin 40 bin doların altına düşerse, 37.500 dolara çakılabilir. Öte yandan, Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesine döndü. Bu, piyasada aşırı korku olduğunu gösteriyor ve dipten satın almak için bir fırsat olabileceği anlamına gelebilir. Sektördeki birçok analist, mevcut piyasa satışlarının Eylül 2021’de görülene benzer olduğunu belirtiyor. Şu anda analistlerin odaklandığı nokta, BTC’nin tekrar toparlanması ve 45 bin ila 50 bin dolar aralığını tekrar ele geçirmesi.

 

Öte yandan Kazakistan’daki yoğun protestolar tüm ülkede internetin kesilmesine neden oldu. Kazakistan’ın toplam hashrate oranının yüzde 15’ine katkıda bulunduğu düşünüldüğünde, bu BTC fiyatını etkileyebilir. Uzmanlar şu soruyu soruyor, ”Ya bu bölgedeki madenciler, internet yeniden geidikten sonra BTC’lerini satmaya başlarsa? Peter Schiff gibi Bitcoin eleştirmenleri, BTC fiyatının şimdiden 15 bin dolara düşmesini bekliyor.

Altcoin’lerdeki çöküş daha şiddetli

Altcoin’lerdeki düzeltme, bugün Bitcoin (BTC)’de gördüğümüzden çok daha şiddetli görünüyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum (ETH), fiyatı 3250 dolar seviyelerinin altına düşerek yüzde 6 daha değer kaybetti.Diğer altcoin’ler de daha da derin düzeltmeler görüyor. Solana (SOL) fiyatı yüzde 8 daha düşerek 140 doların altına geriledi.

Bu, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık yüzde 40’lık bir düzeltme. Öte yandan, Terra (LUNA), 70 dolara kadar düştü. Bu aynı zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100 dolardan yüzde 30’luk şaşırtıcı bir düzeltme. Son kripto piyasası düzeltmesi, Fed açıkalamalrının ardından Wall Street’teki düzeltmeyi takip ediyor. Piyasa bir kez daha yükseliş trendine devam etmeden önceki son düşüş bu mu olacak? Herkes bu soruyu merak ediyor. Daha fazla Bitcoin, ETH, SOL, altcoin ve metaverse haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz. 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku