KANADA DA BITCOIN ATMLE RİNİ DOLANDIRAN 4 KİŞİ ARANIYOR!

0 0

Kanada pazarına hizmet veren isimsiz bir Bitcoin ATM sağlayıcısı geçen yıl ülkenin çeşitli şehirlerinde dolandırıldı. Polis şu anda dolandırıcılıkla ilgili olduğuna inanılan dört şüpheli hakkında bilgi arıyor. Dört erkeğin 2018de 10 gün boyunca makinelerden 145.000 ABD Doları çaldığına inanılıyor.
 Haberlerde verilen detaylara göre soyguncular 145.000 dolarlık vurgunu Bitcoin ATM’lerinden yaptıkları işlem tam olarak bitirilmeden çabucak işlemi iptal ederek gerçekleştirmişler.

Tüm işlemlerin tarihleri ​​16 Eylül 2018 ile 26 Eylül 2018 arasında gerçekleşmiş. Kanada’daki haber bülteni CBC’deki bir rapora göre Bitcoin ATM’lerine yapılan saldırıların çoğu Calgary’de gerçekleşti. Bilindiği üzre Bitcoin ATM cihazları direkt olarak kripto para ile itibari para arasında alım satımı mümkün hale getiren ancak bunu yaparken yüksek oranda komisyon alan aracı portallar olarak son dönemin en popüler platformlarından ve araçlarından birisi haline geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku