Kanada Bir İlke İmza Atıyor: Bitcoin Madenciliği ve Soğuk Kış Geceleri!

752
Kanada’nın British Columbia bölgesinin bir parçası olan Kuzey Vancouver, ısınmak için Bitcoin (BTC) madenciliği kullanan ilk şehir olma yolunda ilerliyor.

Projenin sembolik önemi var

Madencilik şirketleri MintGreen ve LEC, Bitcoin madenciliğinden açığa çıkan enerjiyle, Kuzey Vancouver’e ısı sağlamak için ortaklık kurdu. Bitcoin madenciliğinin çevre üzerindeki etkisi, özellikle Elon Musk’ın konuyla ilgili açıklama yapmasının ve Tesla’nın bu nedenle BTC ödemelerini askıya almasının ardından, son zamanlarda önemli tartışmalara neden oldu. Bitcoin, birçok avantaja sahip olsa da ve birçok uzman onu gelecekteki finansal ağda önemli bir oyuncu olarak görse de, madencilik önemli miktarda elektrik tüketiyor.

 

Bu sebeple 50 bin kişiyi barındıran Kuzey Vancouver’in, Bitcoin madenciliği için kullanılan enerjiyi ısınmak için kullanacak olması, enerji tüketimi açısından oldukça olumlu bir gelişme olarak göze çarpıyor. Yakın tarihli bir basın açıklamasına göre, Lonsdale Energy Corporation (LEC), 2022’nin başında ilk aşamaları başlatmak için yerel kripto para madenciliği MintGreen ile birlikte çalışacak. Şirket, bu girşimin, doğal gaza kıyasla MW başına 20 bin ton sera gazının atmosfere girmesini önleyeceğini iddia etti. MintGreen CEO’su Colin Sullivan şunları söyledi:
İklim değişikliğinin karmaşık yapısı, yenilikçi çözümler gerektiriyor ve LEC, Kuzey Vancouver Şehri ile çevre yönetiminde muazzam bir liderlik gösteriyor.

 

Bitcoin madenciliğinin 10 yıla ihtiyacı var

Lonsdale Energy Corporation’ın CEO’su Karsten Veng de işbirliğinin şehrin daha yeşil geleceği için faydalı olacağına dair umutlarını dile getirdi ve şunları söyledi:
Bu projede MintGreen ile ortak olmak, yenilikçi ve maliyet açısından rekabetçi bir proje olduğu için LEC açısından çok heyecan verici ve LEC’in şehrin  sera gazı azaltma hedeflerini desteklemek için çıktığı yolculuğu güçlendiriyor.

 

 SkyBridge’in kurucusu ve CEO‘su Anthony Scaramucci’ye göre Bitcoin mandenciliği tamamen yeşil olabilir. CEO, bunun on yıldan daha kısa bir süre içinde gerçekleşebileceğini öngörüyor. Bitcoin madenciliğinin on yılın sonunda tamamen yenilenebilir olacağı tahmin ediliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku