Kaç tane Bitcoin milyoneri var?

0 3

Glassnodeun verilerine göre en az 1 milyon dolar değerinde 13 bindenn fazla Bitcoin (BTC) adresi var.

107 BTC MİLYONERİ GELİYOR

Mevcut fiyatlarda bir adresin dolar milyoneri olması yaklaşık 107 BTC gerekiyor. Bu metrik Bitcoinin dolar fiyatına bağlı olduğundan dalgalanma eğilimi yüksektir. Öte yandan en az 100 BTC içeren adreslerin sayısı çok daha düşük bir oynaklığa sahiptir.

BTC ZENGİNİ ADRESLER

Bakiyesi 1 milyon doların üzerinde olan adres sayısının 2017 rallisi sırasında rekor seviyeye ulaşmış ancak diğer metrikte önemli bir değişiklik olmamıştı. Anılan metrik Bitcoin dünyasında yıllar boyunca çok düşük bir sapmaya sahip birkaç göstergeden biri olmaya devam ediyor.

Başka bir olası neden bu adreslerin bazılarının borsalar gibi büyük kuruluşlar tarafından kontrol edilmesidir. Öte yandan Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından çıkarıldığı düşünülen 1 milyondan fazla Bitcoin olduğu konuşulmaktadır. Bu paraların 10 yıldan fazla zamandır hareket ettirilmediği belirtiliyor.

KAÇ TANE BİTCOİN MİLYONERİ VAR?

Peki kaç Bitcoin milyoneri var? Bu soruyu cevaplayabilmemiz için anılan 13.290 adresi kaç kişi veya birimin kontrol ettiğini bilmeliyiz. Bu sayı teorik olarak 1 ile 13.290 arasında olabilir.

Bu sayıyı biraz daraltmak için Bitcoin adreslerine ve işlemlerine veri analizi yöntemlerini uygulamak mümkün olsa da şu anda tekmil bir veri seti mevcut değil.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku