JPMorgan’dan Kritik Rapor: Bitcoin Rallisinin Arkasında Tek Bir Neden Var!

245
Bloomberg’in yayınladığı çarpıcı bir makaleye göre, yatırım bankacılığı devi JPMorgan, lider kripto para birimini 66.930 dolara taşıyan faktörün Salı günü NYSE’de işlem görmeye başlayan BITO Bitcoin ETF’si olmadığını düşünüyor.

 Bitcoin rallisi: Yüksek enflasyon

JPMorgan stratejistleri, Bitcoin (BTC)’in Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselmesinin temel nedeninin, enflayon olduğunu düşünüyor. JPMorgan’ın aksine, piyasadaki birçok analist, yeni ATH’yi Bitcoin ETF’si ile bağdaşlaştırıyor. Ekonomisti Daniel Lacalle, bunun, BTC’nin ekonomik dinamikler nedeniyle yükseldiği anlamına geldiğini söyledi.

 

Nikolaos Panigirtzoglou ve JPMorgan’ın diğer stratejistleri, bir ETF lansmanının Bitcoin (BTC)’e çok fazla yeni sermaye çekmesinin olası olmadığını yazdı. Uzmanalra göre bunun nedeni, yatırımcıların Bitcoin’in altından ziyade enflasyona karşı daha güçlü bir koruma olduğuna inanması. Analistler, Eylül ayının başından beri altın ETF’lerinden Bitcoin’e para geçişini izliyorlar.

Altın yatırımcısı, Bitcoin’e yöneldi

JPMorgan uzmanlarına göre, altın son zamanlarda enflasyondan koruma aracı olarak rolünü kaybediyor ve yatırımcılar daha fazla Bitcoin satın almak için giderek daha fazla altın satıyor. Bloomberg verilerine göre, bunun somut bir örneği, geçtiğimiz birkaç ay içinde büyük fon çıkışlarıyla karşı karşıya kalan ve şimdiden 3,6 milyar dolar kaybetmiş olan 56 milyar dolar (GLD) tutan SPDR altın hisse senedi ETF’sidir.
Son Dakika: Bitcoin Yeni ATH’sine Ulaştı! 70 Bin dolar Geliyor mu?
 
JPMorgan, BITO’nun yanı sıra BTC yatırımcılarının satın almak için geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğuna dikkat çekti; Kanada’daki Purpose Bitcoin ETF (BTCC) de bunlar arasında. Stratejistler, BTCC’nin de çok iyi bir başlangıç ​​yaptığını söylüyor, ancak daha sonra bu heyecan ve ivme azalmaya başladı. Bu nedenle, piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra aynı şeyin BITO için de geçerli olabileceğini söylüyorlar.

Paul Tudor: BTC, yarışı kazandı

KriptoArena tarafından yakın zamanda bildirildiği üzere, milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, Bitcoin (BTC)’in altına karşı yarışı kazandığını, çünkü daha fazla yatırımcının altın yerine enflasyondan korunma olarak BTC’yi seçtiğini iddia etti. Ünlü isim, dünyanın dijital bir aşamaya geçtiğini ve bu nedenle dijital altının fiziksel versiyona göre daha avantajlı olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Bitcoin Fiyat Analizi: Analistten Düzeltme Uyarısı!
 
ProShares tarafından başlatılan Bitcoin ETF’ye gelince, Tudor Jones, performansı izleyen bir ETF’ye yatırım yapmak yerine  fiziksel BTC’ye sahip olmayı tercih ettiğini belirtti. Bununla birlikte, altın tutkunu ve ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff, yakında bir altın rallisinin de geleceğini düşünüyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku