JPMorgan’dan Dogecoin (DOGE) ve Robinhood Uyarısı: Ekim Ayı Farklı!

2.423
JPMorgan, 35 dolar fiyat hedefine bağlı kalarak, Robinhood hissesi üzerinde “zayıf” notunu korudu. JPMorgan analistlerinden Analist Kenneth Worthington, çevrimiçi aracılık uygulamasının savunmasız bir durumda olduğunu düşünmesinin temel sebebi olarak zayıf Dogecoin (DOGE) hacimlerini gösterdi.

 

Ekim ayı farklı: İşlem hacminde bir artış meydana gelmedi!

Kripto para piyasasındaki tartışmalı ve aynı zamanda en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, yılın ikinci çeyreğinde Robinhood’un gelirinin yüzde 62’sini oluşturuyordu. Worthington, kripto para odaklı işlem platformlarının aksine, Robinhood’un Ekim ayı içerisinde işlem hacminde bir artış meydana gelmediğini söylüyor ve şunu ekliyor:
3. çeyrek hacimleri güçlü olsa da 2. çeyrek seviyelerine kıyasla önemli ölçüde ivme kaybetmiş durumda.
Kripto para piyasasının 1 dolar hedefine yoğunlaştığı Dogecoin bu ay yalnızca yüzde 15 oranında artış kaydetti. Doge’un en büyük rakibi Shiba Inu (SHIB) ise devas bir fiyat hareketi sergiledi. Robinhood CEO’su Vladimir Tenev, sosyal medyada yapılan SHIB listelenmesi ile ilgili spekülasyona yanıt vermekten kaçınarak, temkinli cevaplar verdi. Robinhood, 26 Ekim’de üçüncü çeyrek kazançlarını açıklayacak.

Elon Musk’dan Dogecoin yorumu!

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir tweet’inde dünyanın ilk Dogecoin trilyoneri olacağını iddia etti. Musk sayesinde, ABD’liler DOGE’yi yeni Bitcoin olarak görüyor. Bir oyun sitesi olan Gamblers Pick,  halkın Dogecoin hakkındaki görüşünü öğrenmek için kapsamlı bir anket düzenledi. Araştırmacılar, ABD’deki kripto para endüstrisine aşina olan 1000 kişilik bir katılımcı grubu hedeflediler. Anket, yüzde 3 hata payı ile yüzde 95’lik bir güven aralığına sahipti. Ankete katılanların yüzde 10,7’si 55 yaş ve üstü, yüzde 22,6’sı 41 ve 55 yaş arası, yüzde 60,8’i 21 ve 40 yaş arası ve yüzde 5,9’ise 18 ve 20 yaşları arasındaydı.

Ankete katılanların 4’te 1’i, Dogecoin (DOGE)’in yeni Bitcoin (BTC) olduğuna inanıyor. Ayrıca, katılımcıların yüzde 23’ü Dogecoin’in 2021’in sonunda 1 dolara ulaşacağına şiddetleinanıyor. Ankete katılanların varlığa yaptıkları ortalama yatırım miktarı 227 dolar. Dijital varlığın bu yüksek beklentisiyle, ankete katılanların sadece yüzde 53,6’sı bir gecede zengin olmak için Dogecoin (DOGE)’e yatırım yaptı. İlginç bir şekilde, ankete katılanların yüzde 46,4’ü varlığa eğlence için yatırım yaptığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku