JPMorgan’dan Çarpıcı Blockchain Hamlesi: İş İlanları Tavan Yaptı!

30

JPMorgan’ın yeni Blockchain ile ilgili iş başvurularından bazıları, Bitcoin, Ethereum ve proof-of-stake konsensüs mekanizmalarında deneyime sahip adaylar arıyor.

JPMorgan, dünya çapında birçok Blockchain uzmanı için iş ilanı açtı

Büyük Amerikan yatırım bankası JPMorgan, Blockchain odaklı yazılım geliştiricileri, mühendisleri, pazarlamacıları ve denetçileri hedef alan iş ilanları da dahil olmak üzere küresel Blockchain geliştirme çabalarını sürdürmek için birden fazla pozisyon açtı. Şirketin LinkedIn’deki açık pozisyonlarına göre, Blockchain ile ilgili bu yeni iş ilanlarının birçoğu son birkaç gün içinde yayınlandı.

Yeni iş ilanları, Amerika Birleşik Devletleri, Singapur, Hindistan, Hong Kong, Birleşik Krallık ve diğer ülkeler de dahil olmak üzere JPMorgan’ın dünya çapındaki birçok şubesinde Blockchain yeteneği arıyor. Şirket, son yedi gün içinde yalnızca ABD’de 30’dan fazla açık pozisyon için ilan yayınladı.

Bir dizi uygulama, özellikle JPMorgan’ın dijital para birimi odaklı Onyx bölümünün yanı sıra şirketin tescilli Blockchain tabanlı bankalar arası veri ağı olan Liink için yeni yetenekler bulmayı hedefliyor. Geçen Ekim ayında piyasaya sürülen Onyx, JPMorgan Chase’in JPM Coin olarak bilinen şirket içi sabit parasına odaklanıyor.

Ethereum’daki yeni gelişmeler JPMorgan’ın ilanlarında önemli bir rol oynuyor

Yeni açılan pozisyonlardan biri olan New Jersey, Jersey City’de bir Blockchain platformu yazılım mühendisi, güvenlik teknolojileri, proof-of-stake algoritmaları ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi büyük kripto para birimleri ile deneyim konusunda uzmanlaşmış uzmanlar arıyor. Yeni iş ilanları, JPMorgan analistlerinin, Ethereum’un proof-of-work’ten proof-of-stake’e yaklaşan geçişinin, kripto staking getirilerinin küresel olarak benimsenmesini artıracağını düşünüyor.

Bankacılık devinin Blockchain ile ilgili iş ilanları, potansiyel olarak 2025 yılına kadar 40 milyar dolara kadar bir stake ödemesi artışını tetikleyeceğini tahmin etmesinden kısa bir süre sonra geldi. Bankanın analistleri ayrıca, Bitcoin’in potansiyel olarak altın için zorlayıcı bir alternatif haline gelebileceğine ve uzun vadede 140 bin dolar fiyat eşiğini aşabileceğine inanıyor. Bitcoin’in yükseliş umudu devam etmesine rağmen BTC fiyatı dün itibariyle 30 bin dolarlık desteğini kaybetti. Yazım sırasında 29.700 dolar civarında seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku