4 Büyükten Çarpıcı Bitcoin ve Enflasyon Açıklaması! İşte Ayrıntılar

257

Bitcoin topluluğunun önde gelen dört ismi, Bitcoin’in anti-enflasyonist özelliklerini tartışmak amacıyla Twitter’da bir araya geldi. Cathie Wood, Elon Muski Jack Dorsey ve Michael Saylor’dan oluşan dörtlü lider kripto para birimi hakkında önemli fikirler öne sürdü.

Bitcoin topluluğunun önde gelen 4 ismi, enflasyona çözüm olarak BTC’yi öneriyor

Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood’un en son Twitter iletisi, pandeminin başlangıcından bu yana enflasyondaki alevlenmeyi vurguluyor. Ancak Woods, yapay zekâ, enerji depolama (EV’s!), robotik, genomik dizileme ve Blockchain teknolojisinin anti-enflasyonist faktörler haline geleceğini iddia ediyor. Twitter ileti dizisi ünlü Bitcoin taraftarları olan Elon Musk, Jack Dorsey ve Michael Saylor’dan gelen yanıtlar ve uzun ileti dizileriyle olağanüstü bir ilgi gördü.

Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, devam eden enflasyon sorununu yeniden gündeme getirirken, Saylor, Bitcoin’in potansiyel bir çözüm olduğunu vurguluyor. Twitter CEO’su Dorsey, insanları her şeyi kökten değiştiren “hiperenflasyon” konusunda uyarıyor. Bu arada Elon Musk, kısa vadeli enflasyon sorununa dikkat çekiyor. Ayrıca koyu bir Bitcoin taraftarı olan Michael Saylor, enflasyon sorununa değiniyor. Saylor, Bitcoin’in uzun vadede enflasyon koruması arayan bir tüketici, yatırımcı ve hatta şirket için en pratik çözüm olduğunu iddia ediyor.

Musk, hükümet yetkilisinin enflasyon hakkındaki yorumlarıyla alay ediyor

Bitcoin topluluğunun önemli ismi Musk, cuma günü yükselen enflasyonla ilgili yorumuna cevap veren bir tweet’te Jen Psaki ile şaka yollu alay ediyor. Beyaz Saray Basın Sekreteri Psaki artan fiyatların etkisinin önemli olmadığını çünkü mağaza raflarında satın alınacak hiçbir şey kalmadığını iddia ediyor. Psaki konuya ilişkin olarak şunları dile getiriyor:

Yiyecek, giyecek veya ilaç gibi satın alınabilecek şeyler olsaydı, yükselen fiyatlar kesinlikle bir sorun olurdu…Şu anda olduğu gibi, tüketiciler hiçbir şey satın alamadıkları için gerçekten daha yüksek fiyatlar ödemiyorlar. İnsanlar hayatlarında hiç bu kadar çok para biriktirmediklerini bildiriyorlar!

Dördüncü çeyreğin başından bu yana, Bitcoin fiyatları sürekli olarak daha iyi performans gösteriyor. Öte yandan, Bitcoin’in “dev bir varlık sınıfı” olacağını iddia eden Anthony Scaramucci, Bitcoin’in hakimiyetini vurgulayarak onu “dijital altın” olarak tanımlıyor. Scaramucci ayrıca trader’lara şu tavsiyede bulunuyor:

Dersini çalışan herkes sonunda Bitcoin’e yatırım yapar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’daFacebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku