JPMorgan Stratejisti Yatırımcılara Seslendi: Bu Sefer Durum Farklı!

0 247

Bloomberg’in bildirdiğine göre, JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, lider kripto para biriminin azalan ivmesi nedeniyle Bitcoin’in (BTC) rallisinin sona ereceğine inanandığını söyledi.

Panigirtzoglou, 60 bin dolar’ın artık Bitcoin boğaları için ”olmak ya da olmamak” seviyesi olduğuna ikna olmuş durumda.

Coinbase’in doğrudan listelendiği gün olan 14 Nisan’da, BTC yaklaşık 65 bin dolar’a yükseldi, ancak 18 Nisan’da şaşırtıcı bir şekilde 51 bin dolar’a düştü. Yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki kripto para vadeli işlemleri Pazar günü meydana gelen çöküş sırasında tasfiye edildi.

Önde gelen JPMorgan stratejisti, meydana gelen bu devasa düşüşten sonra, ivme sinyallerinin çok aylık bir düşüş yaşamasını bekliyor:

”Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Bitcoin vadeli işlem piyasaları, geçen Şubat ayının ortasına, geçen Ocak ayının ortasına veya geçen Kasım ayının sonuna benzer şekilde sert bir tasfiye yaşadı. İvme sinyalleri, hala yüksek seviyelerine rağmen, bu seviyeden birkaç ay boyunca doğal olarak azalacak.”

 Bitcoin’e Girişler Azalıyor 

Bitcoin, son birkaç ayda meydana gelen benzer düzeltmelerden sonra hızla toparlanmayı başardı, ancak Panigirtzoglou, düşen kurumsal akışlar nedeniyle bu sefer durumun farklı olduğunu düşünüyor:

”Mevcut durumda, daha önce yaşanan toparlanmalara benzer bir ivme görmemiz zor.”

Bununla birlikte, hedge fonu efsanesi Bill Miller, Bitcoin’in temellerinin sağlamlaştığını iddia etti ve son zamanlarda giderek artan balon görüşmelerini reddetti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku