featured

JP Morgan’dan Bitcoin için ‘beklenmedik’ rapor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankacılık devi JP Morgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou’un 22 Mayıs tarihli raporuna göre Bitcoinin değeri aşağıda. Raporda piyasa değeri olan en büyük kripto para biriminin halving sonrası olması gereken fiyatın yüzde 25 altında işlem gördüğü belirtiliyor.

BİTCOİN’DE YÜKSELİŞ SÜRECEK Mİ? TIKLAYIN

Bilindiği gibi blok ödülleri 12.5ten 6.25e düştü. Rapor yayınlandığında JP Morgan Bitcoinin gerçek fiyatını 11 bin 593 dolar olarak belirledi.

JP Morganın Bitcoini geçmişte uzun zamandır olumsuz gördüğü biliniyor. Geçen yıl yatırım bankası analistleri fiyat marjinal maliyeti aştıktan sonra Bitcoin gerçek değerini aştığını söyledi. Bu yılın başlarında banka analistleri Bitcoinin çeşitli riskler olduğunu belirtti.

Eylül 2017de CEO Jamie Dimon herhangi biri Bitcoin görürse veya duyarsa o insanları kovacağını söylemişti. Dimon bunun Bitcoinin aptalca ve şirket kurallarına aykırı olduğunu söyledi.

JPMorganın yeni raporu ve Bitcoin duyarlılığındaki önemli değişikliği bankanın kripto para borsası Coinbase ve Geminiyi müşteriler olarak kabul etmesinden ve anti-kripto dönemine bir son vermesinden sonra geliyor.

Son olarak JPMorganın son aylarda Ethereum uygulamalarını geliştiren ConsenSys şirketine katılmak için kendi blockchain birimi Quorum ile görüştüğü ortaya çıktı.

JP Morgan’dan Bitcoin için ‘beklenmedik’ rapor