JP Morgan a göre Bitcoin bu sebeple düştü

0 0

Bitcoin’in geçen hafta Perşembe günü 10 bin 198 dolardan 7 bin 926 dolara düşmesinin ardından BTC 2018 Kasımından bu yana en büyük 7 günlük düşüşünü yaşadı.

JP Morgan Chasedeki stratejistler Intercontinental Exchangein Wallet Street yatırımcıları için tasarladığı Bitcoin vadeli işlem platformu Bakktın ılık lansmanına işaret ediyor.

Bloomberg’e göre JP Morgan’ın stratejistinin lideri Nikolaos Panigirtzoglou Bakkt’ın lansmanını kripto endüstrisi için bir vade işareti olarak nitelendirirken Bloomberg’e göre “Fiziksel olarak düzenlenmiş vadeli işlem sözleşmelerinin listelenmesi (bazı fiziksel Bitcoin sahiplerinin (örneğin madencilerin riskten korunmalarını önlemeye olanak tanır) düşük başlangıç hacimlerinden ziyade son fiyat düşüşlerine katkıda bulunmuş” olabilir.

JP Morgan’ın Bitcoin’in en yeni performansı üzerine yaptığı analiz Bitcoin vadeli işlem piyasasının büyük ölçüde BitMex’deki tasfiyeleri izlediğine dikkat çekiyor. Yapılan yorumda “Bu pozisyonun tasfiyesi muhtemelen bu hafta Bitcoin fiyatlarındaki keskin düşüşe de katkıda bulundu” ifadesi kullanılıyor.

Uzun Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarının önceki vadesi Bitmex vadeli işlemlerinde net gibi gözükse de bu durum henüz CME sözleşmeleri için geçerli değil. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku