John Hopkins ekonomisti: Bitcoin hala son derece istikrarsız ve spekülatif

0 0

Bitcoin Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir yükseliş geçirdi ve 3.500 $ dan 16.000 $ a kadar yükseldi.

Daha da geriye gidersek Bitcoinin performansı daha da etkileyici.

Yine de kripto para biriminin eleştirmenleri var

Aynı zamanda Cato Enstitüsünün bir parçası olan John Hopkins Üniversitesinden Profesör Steve Hanke Bitcoinin “son derece istikrarsız” ve spekülatif bir varlık olmaya devam ettiğini söylüyor.

Hanke geçmiştekine benzer yorumlarda bulunarak bir süredir Bitcoine şüpheyle bakıyor.

BTC son derece istikrarsız

Bitcoin Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir dalgalanma geçirdi. Kripto para birimi bu zaman dilimi içinde 3.500 $ aralığından 15.500 $ a fırladı bu da % 350lik bir rallinin gerçekleştiği anlamına geliyor.

Daha da geriye gidersek Bitcoinin performansı daha da etkileyici ve temelde var olan diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans gösteriyor.

Hanke şöyle bir tweet attı: “Bitcoin son zamanlarda hisse senetlerini altını ve diğer varlıkları geride bıraktı. Şu anda üç yılın en yüksek seviyelerine yakın işlem görüyor. BTCnin oldukça dengesiz ve spekülatif bir varlıktan başka bir şey olmadığına dair daha fazla kanıt – BTC bir para birimi değil “

Hanke geçmiştekine benzer yorumlarda bulunarak bir süredir Bitcoine şüpheyle bakıyordu.

Kripto alandaki bazı kişiler Hankenin fikirlerini çürütmeye çalıştı.

İnsan Hakları Vakfındaki STK ve önde gelen bir Bitcoin savunucusu olan Alex Gladstein bir keresinde Hankeye yanıt olarak şunları söyledi:

“Size Bitcoin gönderirsem kimsenin bunu durduramayacağını biliyor muydunuz? Hiçbir hükümet şirket veya oligarşinin kurallarını değiştiremeyeceğini mi? Kimsenin ihraçını değiştiremeyeceğini mi? Doğru kullanılırsa adreslere el koymanın veya insanlarla eşleştirmenin inanılmaz derecede zor olduğunu? Tüm bunları ğrenebileceğin yerde neden bu gerçekleri inkar ediyorsun? “

Bitcoinin önemli destekçileri var

Hanke diğer ekonomistler ve önemli rollere sahip yatırımcılar gibi Bitcoin eleştirmeni olsa da kripto para biriminin kayda değer destekçileri var.

Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones geçtiğimiz günlerde kripto para biriminin şu anda Apple ve Googleın hayatlarının erken dönemlerinde benzer bir konumda olduğunu söyledi:

“Bitcoin ona inanan gerçekten gerçekten zeki ve sofistike insanlardan oluşan muazzam bir varlığa sahip. Steve Jobs ve Applea ya da Googlea erken yatırım yapmaya benziyor. “

Bitcoini destekleyen büyük şirketler de var. Microsoft dijital kimlik deneyi için kripto para birimini kullandı. Trilyon dolarlık varlık yöneticisi Fidelity Investments alana önemli yatırımlar yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku