John Hopkins ekonomisti: Bitcoin hala son derece istikrarsız ve spekülatif

Abone Ol
John Hopkins ekonomisti: Bitcoin hala son derece istikrarsız ve spekülatif
Serkan Aydın
 • 09 Kasım 2020
 • Yazar:

  Bitcoin, Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir yükseliş geçirdi ve 3.500 $ 'dan 16.000 $' a kadar yükseldi.

  Daha da geriye gidersek, Bitcoin'in performansı daha da etkileyici.

  Yine de kripto para biriminin eleştirmenleri var

  Aynı zamanda Cato Enstitüsü'nün bir parçası olan John Hopkins Üniversitesi'nden Profesör Steve Hanke, Bitcoin'in “son derece istikrarsız” ve spekülatif bir varlık olmaya devam ettiğini söylüyor.

  Hanke, geçmiştekine benzer yorumlarda bulunarak bir süredir Bitcoin'e şüpheyle bakıyor.

  BTC son derece istikrarsız

  Bitcoin, Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir dalgalanma geçirdi. Kripto para birimi, bu zaman dilimi içinde 3.500 $ aralığından 15.500 $ 'a fırladı, bu da % 350'lik bir rallinin gerçekleştiği anlamına geliyor.

  Daha da geriye gidersek, Bitcoin'in performansı daha da etkileyici ve temelde var olan diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans gösteriyor.

  Hanke şöyle bir tweet attı: "Bitcoin son zamanlarda hisse senetlerini, altını ve diğer varlıkları geride bıraktı. Şu anda üç yılın en yüksek seviyelerine yakın işlem görüyor. BTC'nin oldukça dengesiz ve spekülatif bir varlıktan başka bir şey olmadığına dair daha fazla kanıt - BTC, bir para birimi değil "

  Hanke, geçmiştekine benzer yorumlarda bulunarak bir süredir Bitcoin'e şüpheyle bakıyordu.

  Kripto alandaki bazı kişiler Hanke'nin fikirlerini çürütmeye çalıştı.

  İnsan Hakları Vakfı'ndaki STK ve önde gelen bir Bitcoin savunucusu olan Alex Gladstein, bir keresinde Hanke'ye yanıt olarak şunları söyledi:

  "Size Bitcoin gönderirsem kimsenin bunu durduramayacağını biliyor muydunuz? Hiçbir hükümet, şirket veya oligarşinin kurallarını değiştiremeyeceğini mi? Kimsenin ihraçını değiştiremeyeceğini mi? Doğru kullanılırsa, adreslere el koymanın veya insanlarla eşleştirmenin inanılmaz derecede zor olduğunu? Tüm bunları ğrenebileceğin yerde neden bu gerçekleri inkar ediyorsun? "

  Bitcoin'in önemli destekçileri var

  Hanke, diğer ekonomistler ve önemli rollere sahip yatırımcılar gibi Bitcoin eleştirmeni olsa da, kripto para biriminin kayda değer destekçileri var.

  Milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones, geçtiğimiz günlerde kripto para biriminin şu anda Apple ve Google'ın hayatlarının erken dönemlerinde benzer bir konumda olduğunu söyledi:

  “Bitcoin, ona inanan gerçekten, gerçekten zeki ve sofistike insanlardan oluşan muazzam bir varlığa sahip. Steve Jobs ve Apple'a ya da Google'a erken yatırım yapmaya benziyor. "

  Bitcoin'i destekleyen büyük şirketler de var. Microsoft, dijital kimlik deneyi için kripto para birimini kullandı. Trilyon dolarlık varlık yöneticisi Fidelity Investments, alana önemli yatırımlar yaptı.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  John hopkins ile ilgili her şey

  John Hopkins ekonomisti: Bitcoin hala son derece istikrarsız ve spekülatif

  John Hopkins ekonomisti: Bitcoin hala son derece istikrarsız ve spekülatif

  Bitcoin, Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana güçlü bir yükseliş geçirdi ve 3.500 $ 'dan 16.000 $' a kadar yükseldi. Daha da geriye gidersek, Bitcoin'in performansı daha da etkiley...

  • 09 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.