Joe Biden’in Vergi Planları Kripto Para Piyasasını Salladı! İşte Detaylar!

0 230

Bitcoin (BTC)  fiyatı, Mart ayından bu yana ilk kez 65 bin dolardan 50 bin doların altına düştü. BTC ile birlikte altcoin’ler de sert düştü. Lider altcoin Ethereum yüzde 8’lik kayıpla değer kaybetmeye devam ediyor. Dogecoin ise top 10’un en fazla değer kaybeden kripto parası. Doge’nin ardından Ripple ciddi bir düşüş yaşıyor ve 1.00 doları altına düşebilir. Piyasada milyarlarca dolarlık kripto para pozisyonları tasfiye oldu. Devasa düşüşün arkasındaki neden merak ediliyor.

Finans piyasalarına düşen bir haber piyasalardaki satışların artmasına neden oldu. Biden’a yakın kaynaklara dayandırılan haberde, Biden’ın sermaye kazançları üzerinden alınan vergi oranını artırmayı planladığı ifade edildi.

Bloomberg’in haberine göre plan henüz kamuya açık olmadığı için haber ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırıldı.

Kaynaklara göre Biden hükümeti 1 milyon dolar ve üzerinde kazanç elde edenlerin sermaye kazancı vergisi oranını neredeyse iki katına çıkararak yüzde 39.6’ya yükseltilmesini önerecek. Bu oranın yatırım geliri üzerindeki mevcut ek bir vergi ile birleştiğinde federal vergi oranlarının 43.4’e kadar çıkabileceği ifade edildi.

Haberin duyulmasının ardından S&P 500, Nasdaq ve Dow Jones’ta sert satışlar görüldü. Bu satışlardan etkilenen Bitcoin de sert bir düşüş ile 50 bin dolar’ın altına kadar geriledi.

Bitcoin’deki düşüşün sert olmasının nedenlerinin arasında şu anki teknik görüntüsünün iyi olmamasının da etkisi var. Sabahki haberimizde belirttiğimiz ayı bayrağı formasyonu satış baskını artıyor. Bu tepki sonrası formasyon bozulacak mı takip ediyor olacağız.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku