Japonlar en çok hangi kripto paraya yatırım yapıyor?

0 0

Geçen yıl piyasaya girmeye başlayan Japon kripto para yatırımcılarının büyük çoğunluğu sadece Bitcoine yatırım yapıyor olabilir.

Cointelegraph’da yer alan habere göre; Japan Virtual and Crypto Assets Exchange Association (JVCEA) tarafından 19 Ağustosta yayınlanan verilere göre Bitcoinin Japon pazarındaki altcoinlere göre hakimiyeti Nisan ayında yüzde  87nin üzerine çıktı. Aylık işlem hacminin yüzde 6sından fazlasını başka hiçbir token oluşturmadı. Aynı ayda Japonyada spot kripto alım satım için aktif hesap sayısı 13 bin 987 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Japonya merkezli kripto para borsası Bitbankta piyasa analisti olan Yuya Hasegawa “Japon yatırımcıların altcoinlere olan genel ilgisi zamanla Bitcoine olan ilgilerine göre azalmış gibi görünüyor. Aktif hesapların sayısındaki artış göz önüne alındığında Japonyadaki yeni piyasa katılımcılarının büyük çoğunluğu özellikle geçen yazdan beri muhtemelen sadece Bitcoin ile ilgileniyor” dedi..

Altcoinlere yatırım yüzde 5’e düştü

Hasegawanın analizi XRPnin Japon kripto tüccarları arasında en büyük kaybedenlerden biri olduğunu gösteriyor. Altcoin bir zamanlar Japonyanın kripto piyasasında aylık işlem gören değerin yaklaşık yüzde 40ını oluşturuyordu. Ancak bu sayı nisan ayında neredeyse yüzde 5e düştü. Bitcoin (BTC) de şubat ayında MonaCoine (MONA) karşı kısa bir süre kaybetti. Ancak mart ayında pandeminin ilk aşamalarının ardından hakimiyetini yeniden kazandı.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoinin dünya çapındaki hakimiyeti 2017nin ilk çeyreğinden bu yana yüzde 70i aşmadı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku