İşte en zengin listesine giren kripto para dünyasından 6 isim

0 220

Dünyanın en zengin bireylerini listeleyen 2020 Hurun Global Rich Liste göre dünya çapında milyarder sayısı rekor kırdı. Dün yayınlanan liste dünyada 2816 milyarder ile yeni bir rekor sayısına ulaşıldığını ve toplamda 1425 milyarder ile Çin ve ABDnin başı çektiğini belirtiyor.

HERKESİN VARLIKLARININ YÜZDE 1İ ÖZELLİKLE BİTCOİNDE OLMALI TIKLAYIN

Amazonun kurucusu Jeff Bezos 140 milyar dolarlık serveti ile listenin başında. Bezosun serveti geçen yıla göre 7 milyar dolar düştü.

Dahası Bezosun eski karısı Mackenzie ilk kez 44 milyar dolarlık bir servetle listeye girdi.

Kripto para dünyasından 6 isim

Buna ek olarak bu yılki listede kripto para dünyasından 6 isim yer aldı. Bu sayı geçen yıl 13 idi. Dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketi Bitmainin kurucusu Jihan Wu ve birkaçı bu yıl listede yoktu. Ancak Bitmainin başka bir kurucusu olan Zhan Ketuan listede.

42 yaşındaki Binance CEOsu ve Binancein kurucusu Changpeng Zhao Hurunun raporunda en zengin kripto zengini olarak listeleniyor. Geçen yıl Zhaonun varlığının 1.3 milyar dolar olduğu bildirildi ve bu yıl bu rakam 2.6 milyar dolara çıktı. Hurun ikinci en zengin kripto girişimcisinin Bitmainin kurucu ortağı Zmain Ketuan olduğunu bildirdi. Ketuanın 16 milyar dolarlık bir serveti olduğu iddia ediliyor. Geçen yılın raporunda Ketuanın serveti 2.7 milyar dolardı.

İşte kripto para sektörünün en zenginleri:

Changpeng Zhao (Binance) – 26 milyar dolar

Zhan Ketuan (Bitmain) – 1.6 milyar dolar

Xu Mingxing (OKCoin) – 14 milyar dolar

Chris Larsen (Ripple) – 13 milyar dolar

Li Lin (Huobi) – 11 milyar dolar

Brian Armstrong (Coinbase) – 1 milyar dolar

Bu arada listede Türkiyeden 32 milyarder var…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku