İşte İngiltere’de Üniversiteli Gençlerin En Çok Yatırım Yaptığı Kripto Para Birimleri

67

İngiltere merkezli araştırma şirketi Save the Student, İngiliz öğrenciler arasında kripto para birimlerine yatırım yapma eğilimini inceleyen bir anket yaptı.

Mali sorunlar İngiliz gençleri kripto para birimlerine itiyor

Ankete göre, kripto para birimlerinden para kazanan öğrenci sayısı geçen yıl üç katı arttı. Mayıs ve Ağustos arasında gerçekleştirilen ankete 2.038 üniversite öğrencisi katıldı. Öğrencilerin büyük çoğunluğunun aylık yaklaşık 810 sterlinlik bir bütçeyle eğitim hayatlarını sürdürmeye çalıştıkları ve bu durumun onları başka gelir kaynağı aramaya ittiğini ortaya koydu. Anket sonuçlarına göre, Bitcoin ve Ethereum fiyatlarında meydana gelen devasa yükseliş nedeniyle, bu yıl daha fazla öğrenci yatırımcı kripto sektörüne girdi.


Bazı öğrenciler kripto yatırımına ilişkin risklerden haberdarken, anket çoğu öğrencinin, yatırım stratejilerini ve risklerini tam olarak anlamadan kriptoya yatırım yaptığını ve arkadaşlarından etkilendiğini ortaya çıkardı. Araştırma, kripto para yatırımları söz konusu olduğunda, “gençlerin doğru finansal kararlar aldıklarından emin olmak için, kripto paralar hakkında net ve güvenilir bilgi almaları gerektiğini” belirtti. Öğrenciler, masrafları için ek gelir kaynağı ararken, İngiliz öğrencilerin yüzde 74’ü part time bir işte çalışıyor. Ortlama bir öğrenci, part-time bir işten ayda 404 sterlin kazanıyor. Öğrenciler en çok Bitcoin, Ethereum, Polygon, Solona, Cardano, Cosmos ve Dogecoin’e yatırım yaptıklarını belirttiler.

Avustralya da Blockchain ve kripto iş ilanları tavan yaptı

Avustralya da kripto para satın alan genç nüfusun sayısı artıyor. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, Z kuşağı Avustralyalılarının (24 yaş ve altı) yaklaşık  yüzde 31’i kripto paralara sahip ve bu sayı Ocak ayından bu yana iki katından fazla arttı. İlginç bir şekilde, öğrenciler mezun olduktan sonra yazılım geliştirme, kripto ve Blockchain teknolojisi endüstrisine yöneliyor ve bu alandaki iş ilanları son dönemde oldukça artt. İstatistikler, kripto ve Blockchain iş ilanlarının 5 Eylül 2020’den, 16 Temmuz 2021’e kadar yüzde yüzde 118 arttığını gösteriyor.

3 Altcoin Coinbase Açıklamasının Ardından Uçuşa Geçti
 

Kripto paralara olan ilginin, yalnızca geçen hafta bu sektöre yapılan 110 milyar doların üzerinde yatırımla devam ettiğini belirtmekte fayda var. Aslında, Ağustos ayında piyasa ivme kazanmaya başladığından beri, Bitcoin ve diğer en değerli 10 kripto para birimi, tekrar değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku