İstanbul Başakşehir de taraftar token ı çıkarıyor

0 0

Geçen sezon Türkiye futbol liginin birincisi İstanbul Başakşehir Socios platformuna katıldı. Kulüp 2020nin sonunda kendi taraftar tokenini ($ IBFK) piyasaya sürecek.

IBFK Socios ekosistemindeki diğer taraftar tokenleri gibi sahiplerine oy hakkı ve ödüller verecek. Hem online hem de çevrimdışı olarak taraftar katılımını artırmak ve çeşitli taraftar deneyimlerinden para kazanmak için tasarlandı.

Token sahipleri kulüp kararlarına ilişkin anketlerde oy kullanabilecek. Bununla birlikte kulüp oyuncularıyla tanışma fırsatları karşılığında paraya çevrilebilecek puanlar kazanabilecek.

İstanbul Başakşehir blockchain tabanlı platforma imza atan üçüncü Türk kulübü. FC Barcelona ​​Atlético de Madrid Paris Saint-Germain Juventus ve diğerlerini içeren diğer uluslararası yüksek profilli kulüplere katılıyor.

Bilindiği üzere Alman kulübü Bayern Münih Sociosa üye olan birçok kulübün de katıldığı blockchain tabanlı fantezi futbol platformu Sorareye katılmıştı.

Spor ve kripto toplulukları taraftar tokenleri konusunda hevesli görünüyor. Haziran 2020de Chiliz ve Socios iki saatin altında 1.3 milyon dolar değerinde FC Barcelona markalı token sattı.

Socios ayrıca yakın zamanda Avrupa Ekonomik Alanında mal ve hizmet satın almak için kullanılabilen ön ödemeli bir kripto-fiat kart olarak önceki sürümünden bir evrim olan bir Visa banka kartını piyasaya sürdü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku