İsrail’in En Büyük Yatırım Şirketi 100 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Aldığını Açıkladı

0 62

İsrail’in en büyük yatırım şirketi olan Altshuler Shaham, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerine 100 milyon dolar yatırarak Bitcoin (BTC) satın aldığını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Bitcoin alımı 2020’nin sonunda gerçekleşti ve bu da varlık yöneticisinin zaten yüzde 100’ün üzerinde bir kar elde ettiği anlamına geliyor.

Varlık yöneticisinin CEO’su Gilad Altshuler, Bitcoin 21.000 dolar civarında işlem yaparken GBTC hisseleri satın aldıklarını belirtti ve şu açıklamayı yaptı;

“Bu bizim için yeni bir yatırım. İlgili tüm onayları almamız birkaç ay sürdü.”

Şu anda, yatırım devi yaklaşık olarak 150 milyon dolar değerinde Bitcoin’e sahip. Altshuler, şirketin varlıklarının Bitcoin’in performansına bağlı olarak artırılabileceğini iddia ederek baş döndürücü rallisinin biraz endişe verici olduğunu da sözlerine ekledi.

Altshuler Shaham, şu anda kripto paralara ilgi gösteren tek İsrail kurumudur.

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi, dünya çapında hız kazanıyor ve Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi büyük isimler kripto para biriminin savunucuları listesinde yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta da Çinli dev şirket Meitu, 40 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum aldığını açıklamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku