İsminde “Shiba” Bulunan 4 Meme Altcoin Trend Oldu!

1.479

Meme altcoin Shiba Inu’nun yakaladığı büyük popülarite, pek çok benzer memecoin’in piyasaya sürülmesine sebep oluyor. Elde edilen verilere göre CoinMarketCap’teki ilk on trend kripto para biriminden dördü ‘SHIB’ ismini taşıyor.

Meme temalı altcoin projeleri giderek daha çok popülerleşiyor

Popüler memecoin Shiba Inu (SHIB), son 30 günde yüzde 42’nin üzerinde verdiği kayıpla ikinci sırada yer alırken SHIB ismini taşıyan pek çok altcoin projesi önemli kazanımlar elde ediyor. Bunlardan ilki olan ShibaDoge (SHIBDOGE) önceki yedi günde yüzde 32’nin üzerinde önemli kazanımlarla üçüncü sırada yer alıyor. SpookyShiba (SPOOKYSHIBA) ise 30 günde yüzde 89 ile ilk 10 kategorisinde en çok kazanan olarak ortaya çıkarak beşinci sırada trend oluyor. GamingShiba (GAMINGSHIBA) adlı altcoin ise, son 30 günde yüzde 53’lük bir artış kaydederek onuncu sırada yer alıyor. Shiba Inu tüm piyasayı etkileyen bir dalgalanma yaşıyor olsa da ilgili varlıklar kargaşayı destekleyerek küçük kazançlar elde ediyor ve potansiyel olarak neden trend olduklarını açıklıyor.

Altcoin projesinin geliştiricilerinin, Shiba Inu ve genel memecoin ekosistemi tarafından popülerlik ve değer artışından yararlanmayı amaçladığı varsayılabilir. Özellikle, Dogecoin’le birlikte Shiba Inu, 2021’de öne çıkan bir token olurken yatırımcılardan sermaye akışı kaydederek şaşırtıcı fiyat artışına neden oldu. Uzmanlara göre bu memecoin’ler hakkındaki tartışmalar, muhtemelen herhangi bir fiyat artışı durumunda fayda sağlamayı uman yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor. Özellikle, memecoin’ler için değer, faydası yerine esas olarak topluluk tarafından yönlendiriliyor. Bu nedenle, bu tür varlıklara yatırım yapmadan önce uygun durum tespiti yapmak gerekiyor.

SHIB sahipleri artıyor

Shiba Inu’nun tarihi kazanımları, daha fazla borsanın SHIB’i birkaç ünlü markayla birlikte ticaret için kabul etmesi ve kaçırma korkusu (FOMO) ile artan görünürlük tarafından yönlendirildi. Yakın bir zamanda düzenlenmiş kripto para ticaret platformu Uphold’un SHIB’i listelemesi altcoin’in görünürlüğünün artmasına bir örnek olarak gösterilebilir. Trend listesinde ortaya çıkan taklitçi memecoin’lerin, Shiba Inu ile aynı kaderi tekrar edip etmeyecekleri henüz bilinmiyor. Piyasa uzmanlarına göre ‘SHIB’ adını kullanan altcoin projeleri odağın merkezinde görünse de onları popülerliğe itmek için sürdürülebilir bir heyecan yaratmaları gerekecek.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere fiyat düzeltmesine rağmen, SHIB, platformuna daha fazla yatırımcı ekleyerek ivmesini sürdürüyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde, altcoin platformu 30 gün içinde 72.222 yeni cüzdan eklenmesiyle 1.136.080 SHIB sahibine ulaştı. Bazı uzmanlara göre ‘SHIB’ taklitçisi diğer altcoin’lerin geliştiricileri, muhtemelen yeni memecoin’ler oluşturmak için bu tür kazançlara güveniyorlar. Bunların yanı sıra piyasa değerine göre 15 sırada yer alan SHIB yazım sırasında son bir haftada yüzde 16,63 ve son 24 saatte yüzde 0,94 düşüş oranı ile 0,00002087 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku