İngiltere Eski Maliye Bakanı’ndan Kripto Para Uyarısı: Size Göre Değil!

74
İngiltere’nin eski Maliye Bakanı Philip Hammond, kripto para yatırımcılarını uyaran bir açıklama yaptı. Politikacıya göre, kripto paralar özellikle perakende yatırımcılar için uygun bir yatırım tercihi değil.

Kripto paralara yatırım, kumar oynamakla eş değer!

Hammond, daha önce İngiltere ulaştırma ve savunma bakanlığı görevlerini de yürüttü. Bu yılın başlarında politikacı, İngiltere merkezli önde gelen dijital varlık saklama ve alım satım altyapısı sağlayıcısı Copper’a baş danışman olarak katıldı. Eski bakan, İngiltere’nin popüler gazetelerinden The Mail’e verdiği demeçte “Kripto para birimleri, ana akım bir yatırım tercihi olarak perakende yatırımcılar için kesinlikle uygun değil. Kripto paralara az da olsa yatırım yapan pek çok insan tanıyorum, ancak bu insanlar, yatırdıkları parayı gözden çıkarmış durumda. Tıpkı kumara yatırılan para gibi. İnsanların son derece dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum” açıklamasını yaptı.
Hammond’dan kripto para birimleri ilgili eleştirel yorumları, Birleşik Krallık merkez bankası Bank of England’ın ivme kazanan kripto piyasasına ilişkin bir uyarı yayınlamasından yaklaşık 10 gün sonra geldi. Bankaya göre, göre, dijital varlıklar İngiltere’nin finansal istikrarı için riskli. Merkez Bankası başkanı  Andrew Bailey de geçmişte Bitcoin ve diğer kripto varlıklarını oynaklıkları ve riskli yapıları nedeniyle eleştirmişti. Cambridge Öğrenci Birliği tarafından Kasım 2021’de düzenlenen bir etkinlikte Bailey, El Salvador’un Bitcoin’i ülkede yasal para birimi olarak kabul etme girişiminin endişe verici bir gelişme olduğunu söyledi. Ayrıca kripto varlıklarının kullanımının neden olduğu finansal karmaşıklıklarla ilgili endişelerini dile getirdi.

İngilizler, kripto para birimlerine büyük ilgi gösteriyor

Farklı endişelere rağmen, kripto para birimleri perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında popüler hale geliyor. Artan popülaritesi nedeniyle, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen dijital varlıklar 2021’de önemli yatırımlar çekti. BTC ve ETH’nin  toplam kripto para birimleri piyasa değerinin yaklaşık  yüzde 60’ı olan 1.5 trilyon dolarlık birleşik bir piyasa değeri var.

Rekor Miktar: İngiltere 114 Milyon Sterlinlik Kripto Para Ele Geçirdi!

 Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, son zamanalrda yayınlanan bir rapora göre, yaklaşık 2,5 milyon İngiliz yetişkin şu anda kripto para varlıkların yatırım yapmış durumda. Bu sayının artmasındaki en büyük nedenlerden birinin, COVID-19 pandemisi nedeniyle evde kalan insanların çevrim içi olarak bu gibi faaliyetlere daha fazla zaman ayırması olarak gösteriliyor. 
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku