İngilizlerin Gözdesi Bu Sektörde Kripto Para Kullanımı Başlıyor

0 0

Ünlü bir İngiliz müzayede evi olan Christie kripto para birimlerini kabul etmeyi planlıyor. Londra merkezli müzayede evinin yaklaşan bir dijital sanat müzayedesi için ödeme olarak Etheri kabul edeceğini belirten bir rapor 18 Şubatta İngiliz gazetelerinde yer aldı. İngiliz medyasında yer alan habere göre açık artırmada satışa sunulacak ilk sanat eseri Beeple olarak da bilinen dijital sanatçı Mike Winkelmannın eseri.

 Herkesin merakla beklediği eser Her Gün: İlk 5000 Gün olarak adlandırılıyor ve sanatçının önceki binlerce eserinden oluşan bir koleksiyon. Winkelmann son 13 yıldır bu dijital sanat eseri üzerinde çalışıyor. Christie’s müzayede evinin savaş sonrası ve çağdaş sanata odaklanan sanat uzmanı Noah Davis’e göre bu eser eşsiz ve mükemmel ötesi.

 Christie müzayede evi yalnızca sanat eserinin ana fiyatını Ether olarak kabul etmeyi planlarken müzayede evinin bir sanat eserinin satış fiyatı üzerinden aldığı ücreti sterlin cinsinden ödemesi gerekecek.

Sanat uzmanı Noah Davis bu gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

Kripto paralar giderek ana akım ve kurumsal yatırım varlıkları haline geldiler. Biz de bu satış ile dijital dünyaya ilk adımımızı atarak bu yeni varlığa bir şans vermenin mükemmel bir deneyim olduğunu düşünüyorum.

Kripto Paralar Açık Artırmayı ve Sanatı Daha İlginç Hale Getirebilir

Davis Christie müzayede evinin bu açık artırma için kripto para kabul etme kararının firmanın geleneksel sanat pazarından geçerek yeni kitlelere ulaşmaya çalıştığını gösterdiğini belirtti. Winkelmannın Instagramda 1.8 milyon takipçisi olduğuna dikkat çekti. Davise göre 073 sterlinden birkaç bin sterline kadar başlayan bir müzayede bu yeni pazara yaklaşmanın uygun bir yolu olacaktır.

Christie’s yetkilileri kripto paralar sayesinde daha fazla kişiye ulaşmak istediklerini belirtti. Bunun dışında Davis Winkelmann’ın sanatının ve kripto pararın açık artırmaya ilgisi olmayan nüfusun sanat müzayedelerine daha eğlenceli bir şekilde girmesi ön ayak olacağına inanıyor. Bu haber Winkelmannın Ekim 2020de 100 parçadan oluşan dijital bir sanat eserinin satışını duyurmasının ardından geldi. İddiaya göre her parça 073 sterline gitti ve tüm set bir saniyeden kısa sürede tükendi. Şu anda bu sanat eserlerini temsil eden NFT tokenlar Tyler ve Cameron Winklevoss tarafından işletilen bir NFT pazarı olan Nifty Gatewayde 35.800 sterlinden fazlaya satılıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku