İngilizler Tercihini Yaptı: Shiba Inu mu, DOGE mi?

91

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi meme tabanlı kripto paraların yükselişi olağanüstüydü. Bu iki altcoin, bir kripto para biriminin piyasada başarılı olması için gerekenleri yeniden tanımladı. Ancak bu, ikisi arasındaki rekabeti hiçbir şekilde engellemedi. Kendine özgü bir ‘Doge Killer’ olan Shiba Inu, rekabette yiğit bir mücadele vermeye devam ediyor. Bunun sonucu, SHIB’in yatırımcıların favorisi haline gelmesi ve bazen selefini geçmesi oldu.

İngiliz yatırımcılar Shiba Inu istiyor

İngiltere’deki yatırımcıların Dogecoin’den daha çok Shiba Inu’ya baktığını gösteren yeni bir Google Trends araştırma sonucu ortaya çıktı. Askgamblers.com tarafından yayınlanan rapor, Google Trends tarafından bir yıl boyunca derlenen verileri analiz etti ve Birleşik Krallık’taki yatırımcılar arasında en popüler kripto para birimlerinin bir listesini derledi. Araştırmaya göre bölgede Shiba Inu için yapılan aramalar geçen yıl önemli ölçüde arttı.

Ankete katılan 21 ülke arasında yer alan Birleşik Krallık’taki yatırımcılar, arama hacimleri söz konusu olduğunda büyük ölçüde meme tabanlı altcoin projesini Bitcoin (BTC)’e tercih etti. SHIB, sadece Birleşik Krallık’ta değil, diğer altı ülkede de birinci oldu. Bu ülkeler İsviçre, Fransa, İspanya, Ukrayna, İtalya ve Rusya’dır. Ayrıca SHIB, Avrupa’nın en popüler ikinci kripto parası olarak ortaya çıktı. Bu, Shiba Inu’yu OG meme tabanlı altcoin projesi olarak bu listede daha büyük kripto para birimleri Ethereum ve Cardano’nun arkasında beşinci sırada yer alan rakip Dogecoin’in önüne yerleştirdi.

Araştırma sonucu Shiba Inu’yu gösteriyor

Shiba Inu, Birleşik Krallık yatırımcıları arasında popülerlik açısından Dogecoin’i geride bıraksa da, bu onun her listenin başında olduğu anlamına gelmiyor. Dünyanın başka yerlerinde Dogecoin, popülerlik açısından pazar lideri olmaya devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Dogecoin için verimli bir benimsenme alanı oldu. ABD’de yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, Amerikan yatırımcıları söz konusu olduğunda Dogecoin’in hala bariz bir seçenek olduğu görülüyor. Shiba Inu, 50 ABD eyaletinin yedisinde lider kripto para birimi iken, Dogecoin en popüler kripto para olarak 23 eyaleti elinde tutuyor.

Yine de fiyat açısından, her iki altcoin de tüm zamanların en yüksek seviyelerinden büyük düşüşler yaşadı. Dogecoin, 8 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 dolardan yüzde 80,97 oranında düştü. Shiba Inu, 28 Ekim’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0008 dolardan yüzde 73,37 düştü. Bu iki kripto para biriminin arasındaki rekabet güçlenmeye devam ediyor. Bununla birlikte, bu token’ların arkasındaki toplulukların sıklıkla örtüştüğü göz önüne alındığında, değerleri hareket açısından yakından ilişkili olma eğilimindedir. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak bitcoinist
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku