İngiliz Yatırımcılarının Bazı Korkuları Bitcoin e Yönelmelerini Sağlıyor

0 0

Pandemiden kaynaklanan belirsizliğin Sterlin üzerindeki olumsuz etkileri ve İngiltere Merkez Bankası üzerindeki baskıyı artıran Brexit olasılığı gibi nedenler İngiliz yatırımcılarını dijital para birimi gibi alternatif para birimlerine yönlendirdi. 

Kripto para birimi borsası Krakene göre İngiliz yatıırmcıları Bitcoine giderek daha fazla ilgi duyuyor.

Kraken sterlin cinsinden 38 kat daha fazla paranın Bitcoin ile değiştirilmesinin ABD doları yerine Bitcoini tercih eden yatırımcıların büyümesini körüklediğini belirtti. Bitcoin Aralık ayı başlarında 19.920.53 dolara yükseldi.

Kraken 2017de yükselişe giren BTCye dikkat çekti ancak bu yükselişin daha çok Asya yatırımcıları tarafından yönlendirildiğini ifade etti. 

Kraken önceki bir bitcoin boğa koşusu 2017te görüldü ancak bu çoğunlukla Asya yatırımcıları tarafından yönlendirildi diyor Kraken.

Bitcoin destekçiler tarafından uzun zamandır dijital altın olarak görülüyor.

Deutsche Banka göre Bitcoinin alternatif bir değer deposu olarak çekiciliği güçleniyor.

Küresel Temel Kredi Stratejisi başkanı Jim Reid ”Altının dolar riskini enflasyonu ve diğer şeylerden korunmak için kullanıldığı yerlerde Bitcoin kullanımı için artan bir talep var gibi görünüyor” yorumunda bulundu.

Kripto para birimi borsası Coinbasein Avrupa yöneticisi Marcus Hughes kripto para birimindeki süregelen evrimin İngilteredeki müşteri faaliyetlerini yönlendirdiğini söyledi.

Hughes Birleşik Krallıktaki Bitcoinin daha yüksek işlem hacimlerinin mikrostrateji de dahil olmak üzere kurumsal ilgi seviyelerinin artması Bitcoini bilançolarına alması ve ödeme mekanizmalarının daha geniş farkındalığı nedeniyle olduğunu da sözlerine ekledi.

Financial Conduct Authoritynin kripto para birimlerini satan şirketler için Ocak ayından itibaren zorunlu kaydı gibi daha sıkı düzenlemeler riskten kaçınan yatırımcıların Bitcoini benimsemelerini kolaylaştırmada etkin rol oynuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku