İndirimli hediye kartları için 16,2 milyon dolarlık Bitcoin satıyorlar

0 0

Arcane Research tarafından yayınlanan bir rapor Paxfulun ticaret hacminin neredeyse yarısının Bitcoin (BTC) ve hediye kartları arasındaki ticaretten geldiğini ortaya koydu.

Raporda “analiz edilen beş yıllık süre boyunca her ay Paxfulda hediye kartları ile Bitcoin satın almanın tercih edilen çözüm olduğu” ve Haziran ayında Paxfulun hacminin yüzde 48ini oluşturduğu bulundu.

Paxful haftalık ticarette yaklaşık 40 milyon dolar işliyor bu da her hafta 20 milyon dolara kadar BTCnin hediye kartları ile takas edildiği anlamına geliyor. Arcane hediye kartları için 162 milyon dolarlık BTCnin satıldığı raporda bu yıl haziran ayının son haftasına dikkat çekti.

Arcane Paxful’un hacminin çoğunu zayıf gelişmiş finansal hizmetlere sahip yargı alanlarından gelen para havalesi talebine bağlıyor. Paxful’un ticaretinin yarısından fazlasının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki değer bazında gerçekleştiği raporlar platformun Kuzey Amerika hacminin çoğunun ailelerine para gönderen göçmen işçileri temsil ettiğini gösteriyor.

“Hediye kartı ödeme çözümü esnektir. Bu alıcıların benzin istasyonlarında popüler hediye kartları satın alarak BTCyi dolaylı olarak nakit ile satın almalarına ve ardından bu hediye kartlarını BTC için Paxfulda satmalarına olanak tanıyor.”

Arcane bu işlemlerin çoğunun piyasa değerinden büyük bir indirimle gerçekleştirildiğini belirtiyor ve bu işlemlerden bazılarının yasa dışı faaliyetlerle ilgili olabileceğini öne sürüyor:

“[Hediye kartı ticareti] genellikle dolar başına 60 sente kadar önemli bir indirimle yapılır. Bu nedenle sorulması gereken doğal bir soru şu: Kim bu şekilde Bitcoin satın almak için yüzde 40lık bir darbe almaya istekli?

Paxful Localbitcoinsin bir yıl önce yıllık işlem hacminde 1.000 dolardan fazla olan kullanıcılar için KYC gereksinimlerini sunmasının ardından en iyi eşler arası (P2P) Bitcoin pazarı olarak ortaya çıktı.

Batı ticareti 2016dan bu yana P2P piyasalarından merkezi borsalar lehine kayarken Arcane gelişmekte olan “sınır” ekonomilerin hacminin son yıllarda istikrarlı bir şekilde arttığını belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku