İlk işlemini gerçekleştirdi

0 1

Asya Kalkınma Bankası Standard Chartered destekli Contour blockchain ağını kullanarak ilk akreditif işlemini gerçekleştirdi.

Ticaret ADBnin ticaret ve tedarik zinciri programının bir parçasıydı ve Standard Chartered ve Vietnam Yatırım ve Kalkınma Bankasını içeriyordu.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre ADBnin ticaret anlaşması Vietnam ve Tayland arasındaki ilk blockchain tabanlı sınır ötesi LC işlemine de işaret ediyordu.
Global Trade Review raporuna göre ticaret Tayland’daki SCG Plastics Co Ltd’den Vietnam’daki Opec Plastics Joint Stock Company’ye gönderilen 50 bin dolarlık bir plastik sevkiyatını içeriyordu.

ADB blockchainin ticaret anlaşmasının verimliliğine nasıl katkıda bulunduğundan özellikle bahsetmemiş olsa da bankanın ticaret ve tedarik zinciri finansmanı başkanı Steven Beck blockchain kullanımının ticareti daha verimli hale getirirken riski azalttığını ve giriş engellerini düşürdüğünü söyledi.

Devam eden salgın nedeniyle dünya çapında uygulanan sosyal uzaklaşma önlemleri ticaretin dijitalleşmesinin önemini kanıtladı ve uluslararası ticaret ve tedarik zincirinde yer alan birçok büyük kuruluşu operasyonları dijitalleştirmek evrak işlerini bir kenara bırakmak ve işi sürdürmek için blok zinciri uygulamaya itti.

Londra merkezli çok uluslu bankacılık firması Standard Chartered Bangaladeshte ilk blockchain tabanlı ticareti gerçekleştirerek Güney Asya ülkesini blockchain inovasyonuyla tanıştırdı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku